Tam navíc odehrají Plzeňané i první přípravný duel, když se v sobotu 13. ledna od 14 hodin utkají s rezervou Domažlic. Další utkání má na programu Petřín až v únoru, kdy postupně narazí na dvanáct soupeřů.

„Některý den tam máme i dva zápasy, aby dostali prostor všichni kluci, které máme. Budeme jako obvykle trénovat společně, tedy áčko a béčko, jsme jeden tým. Přípravu oproti předchozí jsme příliš nezměnili. Budeme trénovat pětkrát týdně a chceme strávit co nejvíce času na umělém hřišti, když už ho na Petříně máme," řekl petřínský trenér Radek Vodrážka, jemuž se tým na úvod ještě rozšíří o tři navrátilce.

Plán zápasů SK Petřín - zimní příprava - sobota 13. ledna, 14.00: Petřín - Domažlice B (UMT Sušice), sobota 3. února, 10.00: Petřín - Nýrsko, 12.00: Petřín - Lam (oba UMT Petřín), úterý 6. února, 17.30: Bolevec - Petřín (UMT Bolevec), sobota 10. února, 10.00: Karlovy Vary  - Petřín (UMT Karlovy Vary), 16.00: Petřín - Roding (UMT Petřín), sobota 17. února, 10.00: FCVP U19 - Petřín, 12:00: FCVP U19 - Petřín (UMT Luční), čtvrtek 22. února, 18.00: Petřín - Rapid (UMT Petřín), sobota 24. února, 10.00: Petřín - Březová (UMT Petřín), sobota 2. března: Petřín - Ostrov (hřiště v jednání). 

Trenér Josef Parlásek stále hraje fotbal na nižší úrovni, kde začal i chytat.
Vždy mě bavilo chytat, ale jsem úplný samouk, říká Parlásek

„Tonda Vobruba a Lukáš Kotěšovec se vracejí po vážných zranění. Do přípravy se navíc zapojí i Mára Vohrna. Už to vypadalo v létě, že tady bude, ale nedopadlo to, když dal přednost nabídce z Rakouska. Teď by tady na 99 procent měl zůstat," vysvětloval plzeňský kouč.

Právě zkušený útočník, jenž hrál předtím i za třetiligové Přeštice, může být pro jaro vítanou posilou, která ještě zvýší počet možností, jak bude moci Vodrážka složit útočnou skvadru. 

Ten zároveň může počítat se všemi hráči, které měl k dispozici na podzim. „Je nás teď 31. Uvidíme během přípravy, zda někoho případně pustíme. Bude také záležet na tom, zda se nám budou vyhýbat zranění," dodal Vodrážka.

FK Bohemia Kaznějov (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech).
Kaznějov v zimě sehraje čtyři přípravné zápasy, na soustředění odjede do Blšan