V prvním utkání Petřínští porazili Nýrsko 5:2, ve druhém zápase si přední tým divizní skupiny A doslova smlsl na německém Lamu, který za hranice vyprovodil drtivým výsledkem 8:0. „Celkově to hodnotím kladně, vyhráli jsme a nikdo se nezranil. Spokojenost," prohlásil trenér Radek Vodrážka. „V prvním utkání to bylo trošku složitější v tom smyslu, že jsme sice od začátku měli tlak, ale prohrávali jsme 0:2 a museli skóre otáčet. Ve druhém utkání proti Lamu jsem byl sám překvapený, jaký rozdíl mezi oběma týmy byl,“ hodnotil oba mače.

Fotbalisté FK Robstav (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) poprvé v zimní přípravě nevyhráli, na hřišti Brozan remizovali 2:2.
Robstav poprvé klopýtl, na hřišti Brozan přišel o výhru v závěru. Co řekl kouč?

V součtu obou zápasů tak Petřín nastřílel třináct branek, o které se rozdělilodevět různých střelců. Tři góly dalAleš Demeter, který byl na nedávném klubovém galavečeru při příležitosti oslav 130 let od založení SK Petřín Plzeň vyhlášený fotbalistou roku 2023. Dvakrát se do sítě Nýrska trefil Hájek, stejnou porci proti Lamu zvládl také jeho spoluhráč Jakub Tětěk. Jednou se střelecky prosadili Marek Vohrna, který se na Slovany vrátil po dvou letech.

Tento týden čekají druhý tým podzimní části FORTUNA divize A hned tři zápasy. V úterý (od 17.30) hraje Petřín na Bolevci, v sobotu se nejprve představí na půdě třetiligových Karlových Varů (11 hodin) a odpoledne přivítá na domácím hřišti s umělým povrchem dalšího německé soupeře – Roding (výkop v 16 hodin).

Okresní kolo ankety Deníku o nejoblíbenější fotbalový klub roku 2023 vyhrály Černice. Do krajského finále postoupila ale i další jedenáctka týmů.
Na Plzeňsku jsou nejoblíbenější Černice. Které další týmy postoupily do finále?