„Jsem strašně rád a užívám si to, že mám tolik herního času, ale určitě to není tak, že bych měl místo v základní sestavě jasné. Na Doubravce dostává spousta mladých hráčů šanci se ukázat a je jen na nás, jak se s tím popereme,“ řekl osmnáctiletý útočník, který však nastupuje vepředu teprve krátkou dobu.

„V dorostu jsem hrál středního záložníka, pak jsem přišel do mužů a začal jsem nastupovat na hrotu. Musel jsem se učit, jak to mám vlastně hrát na nové pozici,“ vysvětloval Uzlík.

Černický trenér Petr Kural.
Kural: Penalty? Věřím, že se konečně zruší

Na premiérovou divizní branku si musel odchovanec Doubravky počkat až do jara. Jeho první branka však byla velmi důležitá, když zajistila Plzeňanům remízu v Soběslavi. „Šel jsem tehdy na hřiště z lavičky a povedlo se mi vyrovnat. Taky už bylo na čase, abych konečně dal nějaký ten gól. Byla to úleva,“ přiznal energický hráč, jenž strávil v mládeži i dvě sezony v plzeňské Viktorii.

Na první branku Uzlík zdařile navázal ve svém životním zápase proti Klatovům. Těm vstřelil hattrick a výrazně tak pomohl k vítězství 4:2. „Nepamatuji si, že bych v mistráku někdy hattrick dal. Vzpomínám na to rád a dodává mi to naději, že přeci jen dokážu dávat góly. Před zápasem mi táta řekl pro mě nové taktické věci, které jsem hned otestoval, a výborně fungovali,“ děkoval Matyáš Uzlík za rady svému otci Václavovi, který dříve trénoval Přeštice.

28. kolo FORTUNA divize A: FC Rokycany - SENCO Doubravka 0:1.
OHLASY Z DIVIZE: Derby rozhodla jediná branka, Mýto přejelo Jindřichův Hradec

„U nás doma se snad nic jiného než fotbal neřeší, takže ho občas i poslechnu. Čím jsem starší, tak tím víc mi dochází, že o fotbale asi něco málo ví,“ pokračoval s úsměvem forvard Doubravky, jenž první hattrick příliš neoslavil. Zároveň zatím neví, kolik ho vlastně bude stát.

„Kluci mě znají a ví, že nejsem na dlouhé večery. Po zápase v hospodě chvíli s nimi posedím, ale většinou odjíždím celkem brzy. Dobrá připomínka, protože jsem se nekoukal, kolik mi tam napsali,“ culil se Uzlík.

Z archivu: Fotbalisté plzeňského Rapidu (hráči v modrých dresech) porazili rezervu Domažlic vysoko 6:3. Hattrickem se blýskl Milan Ungr.
Rapid sestřelil oslabeného lídra, oslavenec ´Hajnej´ neskrýval nadšení