„Skončil Tomáš Habart, což je pro nás citelné oslabení. Na podzim nám výrazně pomohl, ale teď už nebude pokračovat z časových a rodinných důvodů. Poděkovali jsme a ani jsme ho nepřemlouvali, protože takové rozhodnutí je pochopitelné. Ostatní hráči zůstávají, ale určitě chceme tým ještě rozšířit. Nějaká jména v hledáčku máme, ale zatím je nechci prozrazovat. Každopádně platí, že chceme získávat hráče, kteří jsou z regionu," vysvětloval nový tachovský kormidelník.

Plán zápasů FK Tachov - zimní příprava: Tachov - Rapid 1:1, sobota 27. ledna, 14.00: Tachov - Trstěnice, sobota 3. února, 10.30: Sokolov - Tachov, sobota 10. února: SENCO - Tachov, sobota 17. února, 10.30: Vohenstrauss - Tachov (hřiště Weiden), sobota 24. února, 14.00: Tachov - Holýšov, sobota 2. března, 11.00: Cheb - Tachov.

Tachov (na archivním snímku v modrých dresech) odstartoval přípravu remízou s Rapidem
Tachov odstartoval přípravu pod novým koučem remízou

Pro něj to bude na začátku trenérské kariéry pořádná výzva. Věří však, že jí dotáhne do zdárného konce v podobě záchrany Tachova v divizi. „Moc se těším. Věřím, že společně týmem to zvládneme a vyhneme se sestupu. Na podzim výkony neodpovídaly získaným bodům. Pokud na ně navážeme, věřím, že body přijdou," pokračoval Lukáš Hudec

Ten si je i vědom, co tachovské fotbalisty nejvíce sráželo v podzimních zápasech. „Bez gólů se nevyhrává, takže určitě na koncovce chceme zapracovat. Zaměříme se ale na všechny herní činnosti, příprava je dlouhá," dodal Hudec.

V přípravě se dosud Tachov utkal s plzeňským Rapidem, s nímž remizoval 1:1. V plánu má ještě sehrát dalších šest zápasů.

Doubravce (na archivním snímku ve žlutém) se na podzim příliš nedařilo, vybojovala jen patnáct bodů
SENCO začalo přípravu, Vaigl odtajnil hráče na zkoušku