Již v sobotu od 10.15 hodin vyzve plzeňský Petřín rivala z Rokycan, který se po dvou třetinách podzimu nachází v tabulce na třetím místě. Plzeňskému Petřínu patří předposlední příčka a na svého sobotního soupeře ztrácí dvanáct bodů.

Jenže tým ze západočeské metropole se v posledních kolech rapidně zlepšil, což před týdnem pocítily hlavně Mariánské Lázně, které s výběrem trenéra Radka Vodrážky doma prohrály 2:4. Plzeňský trenér od souboje proti Rokycanům očekává bitvu, ve které budou mít obě mužstva o motivaci postaráno. Pochopitelně.

„Je to derby, oba týmy se velmi dobře znají. Prestiži zítřejšího duelu jistě napomohl i loňský ročník, ve kterém jsme soupeři na poslední chvíli vyfoukli prvenství v krajském přeboru i vítězství v poháru,“ připomíná červnové chvíle trenér Petřína Radek Vodrážka.

Zkušený kouč si je ale dobře vědom současné situace v táboře obou celků. „Pozice Rokycan je v tuto chvíli naprosto úžasná, což se o té naší říct moc nedá. Soupeř má dvacet bodů, to možná ani oni sami nečekali,“ myslí si plzeňský lodivod.

Jak už bylo řečeno, aktuální náskok Rokycan na petřínského rivala činí dvanáct bodů. „To ano, ale i my se poslední dobou zvedáme. Doma jsme neprohráli třikrát v řadě, byť jsme tři body brali jen proti Katovicím. S Čížovou i Mýtem jsme byli lepším týmem, ale z naší převahy jsme dokázali vytěžit pouze bod. Teď ale samozřejmě chceme vyhrát. Myslím si, že to bude velmi zajímavý zápas,“ dodává Vodrážka.

Od 15.30 hodin, jen o pár kilometrů dále, pak vypukne další třaskavé derby. V areálu Doubravky přivítá domácí tým Mýto, které by rádo navázalo na minulý zápas, ve kterém deklasovalo Cheb 6:2. Kdo se bude po víkendu radovat?