Obránce a současně hrající asistent trenéra Martin Knakal už na jaře tachovský dres oblékat nebude. A s ním další čtyři členové základní sestavy – hrající trenér Jan Matas, brankář Dan Houdek, obránce Jakub Blažek a útočník David Kužel.

„Po posledním tréninku v polovině prosince nám vedení klubu, prezident Petr Morgenstein a sportovní ředitel Petr Móži, oznámili, že už s námi nepočítají. Jako důvod uvedli, že jsme pro ně ekonomicky nároční, jinými slovy drazí,“ vysvětluje Martin Knakal, proč v Tachově skončil. Čtyřiatřicetiletý obránce, který v nejvyšší soutěži oblékal dresy Viktorie Plzeň, Olomouce a Bohemians Praha 1905, byl informací překvapený, nikoliv zaskočený.

„Tohle se ve fotbale stává. Vedení Tachova nic nezazlívám, rozhodli se jít jinou cestou a já to respektuji. Na působení v Tachově budu vzpomínat rád, bylo to krásných čtyři a půl roku,“ říká obránce.

Na jaře bude nejspíš hrát krajský přebor ve Zruči, kde také bydlí. „Pokud nepřijde nějaká hodně zajímavá nabídka, budu hrát za Zruč. Spolu se svým sousedem ve Zruči, bývalým ligovým fotbalistou Ferencem Róthem,“ dodává Martin Knakal.

Ladislav Čihák
Ostrý start nového roku. Škodovka se utká s posledním Dynamem