Týden stará porážka na hřišti nováčka z Berouna zapomenuta. Fotbalisté Klatov v sobotu hostili nevyzpytatelnou Soběslav a reparát složili. Klatovy jihočeského protivníka na domácí půdě přemohly 2:1 a vyšvihly se na čtvrté místo tabulky, bod za druhý a třetí tým vyrovnané divizní skupiny A.

„Za vítězství jsme pochopitelně moc rádi. Hlavně jsme do zápasu se Soběslaví vstoupili úplně jinak než v minulém kole v Berouně, kde jsme vyhořeli hlavně na začátku utkání. Vstřelili jsme gól a vypracovali jsme si i další šance. Je jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit více než dvě branky. Soupeř tři minuty před koncem snížil, my jsme si i díky zkušenostem však závěr zápasu pohlídali. Jsme rádi, že jsme se před těžkou sérií zápasů naladili výhrou,“ liboval si kouč Michal Čadek.

Podobný příběh napsali o víkendu také hráči Baníku Stříbro, kteří bojují ve vodách krajského přeboru. Svěřenci hrajících trenérů Lukáše Pleška a Jakuba Eliáše před týdnem vybouchli na půdě Zruče, kde prohráli vysoko 0:7. Tým z tachovského okresu si však spravil chuť v sobotním duelu proti Horní Bříze, kterou i díky hattricku Giuseppe Lanfranchiho porazil vysoko 5:1.

Stříbro od začátku sezony trápí nevyrovnanost výkonů na domácích a cizích hřištích. Zatímco před vlastními fanoušky Baník ukořistil pět bodů, venku ani jeden. Stříbro si navíc při zápasech mimo svůj fotbalový chrám odvezlo patnáct inkasovaných branek. „Já si úplně nemyslím, že za to může domácí nebo venkovní prostředí. Ve většině případů jsme herně obstáli, rozhodně jsme nebyli na hřišti horším týmem. Ba naopak. Ale srážely nás laciné chyby. Dostali jsme dvě branky a pak se psychicky sesypali. Navíc nás od začátku sezony trápí zranění. Vždycky někdo odpadne, každý zápas tak hrajeme v jiné sestavě. V posledním venkovním souboji ve Zruči se nám zranil Kohout, ten nám bude citelně chybět. Odhadovaná délka jeho absence je tak osm měsíců,“ smutní jeden z trenérů Stříbra Jakub Eliáš.

Příjemné okamžiky bez ohledu na zápasy doma či venku prožívají fotbalisté Mýta. Tým pod vedením ambiciózního trenéra Zbyňka Drozdy v kraji válí.
Naposledy to pocítil nováček z Nepomuku, který v Mýtě vyhořel a prohrál 0:6. „Utkání jsme rozhodli hned na začátku, kdy jsme během třinácti minut vstřelili tři branky a od toho se pak odvíjel celý zápas. Herně jsme dominovali a dalo by se říci, že nás Nepomuk moc neprověřil,“ ohlíží se za nedělní konfrontací s nováčkem krajské elity trenér Mýta Zbyněk Drozda, který dosavadních šest odehraných kol hodnotí převážně pozitivně.

„Herně jsem s výkony týmu relativně spokojený. Samozřejmě, že mě mrzí ztráty s Rapidem i Rokycany. V těchto zápasech jsme měli rozhodně na to, abychom z nich vytěžili plný počet bodů. Celkově jdou ale naše výkony nahoru a myslím si, že to bude ještě lepší,“ míní kouč Mýta, jehož cíle se v soutěži nemění. Přesto tajně sní o medailových příčkách. „Stále chceme být do pátého místa. Na druhou stranu, kvalitativně rosteme a určitě máme na to potrápit i ty největší favority v soutěži. Při troše štěstí bychom mohli pomýšlet i na umístění v první trojce,“ dodává na závěr Drozda.