Svěřenci trenéra Stanislava Purkarta nejprve zvítězili v Mariánských Lázních 5:0 a v sobotní bitvě dvou týmů z Plzeňského kraje přetlačili Rokycany, které porazili 3:0.

A tak není divu, že na jihu Plzeňska panuje po úspěšném začátku dobrá nálada. „Jsme spokojení. V prvních dvou kolech jsme vybojovali plný počet bodů, nastříleli osm branek a ani jednou neinkasovali. Rozjezd se nám povedl, ale chce to neusnout na vavřínech a dál pokračovat v tvrdé práci,“ říká trenér Stanislav Purkart.

Zkušený kouč, který do Přeštic přišel v letní přestávce z tříletého působení v Mariánských Lázních, vidí i přes stoprocentní bilanci ještě ve výkonu svých hráčů malé nedostatky. „Musíme trošku zapracovat na sebevědomí. To se naplno ukázalo v posledním zápase s Rokycany. Když jsme vstřelili druhou branku, tak místo toho, aby nás tento dílčí úspěch nabudil, tak jsme zbytečně zalezli a pokoušeli se bránit výsledek. To se nám příště může vymstít,“ uvědomuje si devětačtyřicetiletý lodivod, jenž v dobách své aktivní hráčské kariéry nastoupil v dresu Viktorie Plzeň ke 177 ligovým zápasům, v nichž nasázel osmnáct branek. „A z herních prvků nám to drhne ještě v přechodu do útoku. V něm jsme zatím na můj vkus až příliš pomalí. Je stále na čem pracovat,“ doplnil kouč svou odpověď.

Další zápas čeká Přeštice už v sobotu na půdě Berouna, který o víkendu prohrál na jihu Čech v Čížové 1:7. „Ale doma jsou velice silní. V Berouně je specifické hřiště, na které jsou jejich hráči zvyklí. Beroun sbírá body zejména doma,“ vypozoroval Purkart. „I proto očekávám velmi těžké utkání. Bojovné, důrazné. Asi nás to bude bolet. Domácí nám rozhodně nedají nic zadarmo. Divize bude letos velice vyrovnaná, my se proto musíme soustředit hlavně sami na sebe,“ dodal kouč Přeštic.