Obě branky Západočechů vstřelil 21letý Marek Patrovský. Poprvé dostal míč za záda brankáře hostujícího výběru Hulíka již ve 20. minutě, výhru pak svého týmu pečetil pět minut před koncem z diskutabilně nařízené penalty.

21. kolo FORTUNA divize A: SENCO Doubravka - Jindřichův Hradec 2:0.21. kolo FORTUNA divize A: SENCO Doubravka - Jindřichův Hradec 2:0.Zdroj: David Koranda

„Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili, ale mrzí mě, že si to sami zbytečně komplikujeme. Měli jsme hodně šancí, ale druhý gól jsme dali až v závěru zápasu z penalty, která byla, a to musím soudně uznat, hodně sporná. Já bych ji nejspíš ani nepískl,“ řekl trenér plzeňské Doubravky Zbyněk Kočí. „Hráče ale musím pochválit za zodpovědný výkon i za bojovnost,“ doplnil.

21. kolo FORTUNA divize A: Petřín Plzeň - ROBSTAV Přeštice 1:4.
FOTOGALERIE, VIDEO: Divizní derby ovládly Přeštice, domácí potopilo vyloučení

Doubravka ve druhé polovině sezony odehrála šest zápasů, třikrát zvítězila, jednou remizovala a dvakrát ze hřiště jejich hráči odcházeli s po porážce nepořízenou. V tabulce plzeňskému klubu patří se ziskem dvaatřiceti bodů sedmá pozice. Další zápas sehraje družina trenéra Zbyňka Kočí až za týden v neděli 24. dubna proti silnému Lomu a poté přivítá v derby lídra z Přeštic.

SK SENCO Doubravka - Jindřichův Hradec 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 20. a 85. z penalty Marek Patrovský. Rozhodčí: Coufal – Melničuk, Pachtová. ŽK: 0:2 (84. Šmíd, 86. Škarda). Diváci: 100. SK SENCO Doubravka: Luhový – Novák, Roubal (89. Paul), Marek Patrovský (89. Křen), Světlík, Kalina, Krejčí (76. Šural), Česák (89. Maršík), Nový, Uzlík (58. Trojanec), Rozboud. Trenér: Zbyněk Kočí. Jindřichův Hradec: Hulík – Šmíd, Nováček (Blažek), Distel (70. Cypra), Votava, Králíček, Waník, Fical, Toman (46. Fiža), Škarda, Mischnik. Trenér: Jiří Mazánek.

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Z archivu Deníku: zápas 16. kola FORTUNA ČFL, skupina A: Viktoria Plzeň B (červenomodří) - SK Rakovník (žlutí) 2:0.