Prezident plzeňského divizního celku se ale rozhodl předat žezlo po 35 letech dál. Na konci minulého roku opustil vedení fotbalové Doubravky.

Před sobotním utkáníms Klatovy dostal od plzeňského celku diplom čestného prezidenta klubu.

„Nečekal jsem, že se něco takového uskuteční. Před čtrnácti dny s tím kluci přišli. Bylo to příjemné,“ byl mile překvapený šedesátiletý Vladimír Chaloupek, který byl 25 let zároveň hlavním sponzorem fotbalového celku.

„Posledních pár let jsem cítil, že to nasazení z mé strany není takové. Člověk stárne. Jsem rád, že jsem rozhodnutí skončit udělal koncem roku. Kluci to postupně přebírají a funguje to dál,“ těší majitele stavební firmy, jenž pochází z Karlových Varů.

Osud ho však přivál do západočeské metropole.

„Když jsem přicházel, hráli jsme okres. Vykopali jsme hned B třídu a postupně jsme se dostali až do divize, což byl pro nás v začátcích nepředstavitelný sen. Vůbec jsme nečekali, že by se to mohlo takto vyvinout,“ vzpomíná Vladimír Chaloupek.

„Měli jsme v nějakých letech mančaft na to, abychom hráli i třetí ligu, ale myslím si, že divize je pro nás strop. Postoupit a pak se trápit ve třetí lize, to by za to nestálo,“ má jasno již bývalý funkcionář klubu, který ale bude nadále fandit svému životnímu celku.

„Samozřejmě budu chodit na fotbal dál a podporovat kluky. Už to bude ale bez nervů v podobě papírování a dalších věcí, které s vedením klubu souvisejí,“ dodává Vladimír Chaloupek.

SKVĚLÝ A FÉROVÝ CHLAP

S dlouholetým funkcionářem celku SK SENCO Doubravka spolupracovalo nespočet trenérů a hráčů.

„Já si pana Chaloupka hrozně vážím. Znám ho přes dvacet let, ještě z doby, kdy jsem na Doubravce hrál. V sobotu jsem se byl za ním na SENCU zastavit. Troufám si říci, že jsme kamarádi. Lidí, kteří dělají fotbal s velkou chutí a poctivě příliš není. K nim patří právě on,“ říká o Vladimíru Chaloupkovi bývalý hráč a trenér SENCA Aleš Jindra.

„Po lidské stránce perfektní chlap. Pro fotbal a pro sport udělal v Plzeňském kraji opravdu moc. Ať se dařilo nebo ne, vždy byl stejný,“ má jen slova chvály aktuálně lodivod třetiligových Domažlic Pavel Vaigl.

„Takových lidí je ve výkonnostním fotbale opravdu málo. Má fotbal opravdu rád. Co řekl, to platilo. Je škoda, že skončil, Doubravce bude určitě chybět,“ přidává se bývalý trenér plzeňské Viktorie Zdeněk Michálek, který strávil i mnoho sezon na lavičce SENCA.