„Příprava probíhá vcelku dobře. Máme za sebou dva týdny a jsem spokojený. Chodí všichni, kdo můžou, s výjimkou Milana Ungra, který měl kvůli státnicím individuál. Připojí se k nám proto až v pondělí. Pak ještě je teď nemocný Vít Fleissig. Po vážném zranění naopak znovu začal trénovat Sam Těžký,“ vysvětluje trenér Doubravky Zbyněk Kočí.

Po dlouhé době navíc mohou Doubravečtí kompletně trénovat tak, jak jsou zvyklí. „Opustili jsme od individuální přípravy. Teď, když to jde, trénujeme znovu hromadně. Něco jsme si odběhali společně, ale jinak se snažím, aby byli kluci s míčem a celkově aby to bylo pestřejší. Fyzičku stále trénujeme, směřujeme to však už k tomu hřišti,“ upřesňuje plzeňský lodivod.

SK Uhelné sklady Praha - SK SENCO Doubravka (modří) 1:3.
PODÍVEJTE SE: Výhra v krutém mrazu. Divizní Doubravka uspěla na hřišti Motorletu


V kádru momentálně nemá již Marka Patrovského. Ten na sebe upozornil na podzim dobrými výkony podpořenými osmi brankami, ale aktuálně zkouší štěstí ve třetí lize v dresu Králova Dvora. „Královák si ho vyzkouší a v půlce února si řekneme, zda to je na třetí ligu, nebo ne. Když se vrátí, odehraje normálně jaro s námi. Jinak tam žádné velké změny nejsou. Začal s námi nově trénovat Tomáš Roubal, ale to se teprve uvidí, zda u nás zůstane,“ uvažuje Kočí o angažování bratra Lukáše Roubala.


Útočník Tomáš Roubal hrál dříve krajský přebor za Rapid. Podzimní část strávil v okresním přeboru v dresu Druztové.


Dosud sehrála Doubravka tři přátelské zápasy. V prvním remizovala s Královým Dvorem 1:1. „Klasický první zápas, kdy bylo ve hře obou týmů hodně nepřesností. Bylo znát, že soupeř zkoušel snad osm hráčů včetně Patrovského. My jsme se sice dostali do vedení, ale jinak jsme byli spíše zataženější. Nakonecz toho byla remíza. Pro nás dobrý výsledek,“ uznal doubravecký kormidelník.

Ostrov v domácím prostředí nestačil na Přeštice (ve žlutém), kterým podlehl vysoko 0:5. Přeštice tak vyhrály i své třetí přípravné utkání.
FOTO, VIDEO: Další gólový uragán. Přeštice nedaly šanci diviznímu Ostrovu


Následně se střetla s Bolevcem, který po tuhém boji porazilo 2:0. A naposledy zdolalo Senco v Praze Uhelné sklady 3:1. Do začátku jarní části odehrají Plzeňané ještě čtyři duely.

„Po dlouhé době jsme to změnili, abychom nehráli se stejnými soupeři. S Komárovem jsme dřív hrávali. Naopak Slaný a Kladno působí v druhé divizní skupině. Uhelné sklady hrají krajský přebor a mám tam kamaráda, s nímž jsem hrával v Horažďovicích, zároveň je trénuje Zdeněk Šenkeřík. Bude to tak zajímavější,“ pokračuje Kočí, kterého mírně straší v Čechách eskalující koronavirová vlna.


„Snad se nás omikron tolik nedotkne a nebudou se odvolávat zápasy, pokud bychom museli my nebo soupeři do karantény,“ doufá trenér plzeňské Doubravky.


Program přátelských zápasů: 5. únor: Doubravka – Domažlice, 19. únor: Slaný – Doubravka, 26. únor: Doubravka – Komárov, 5. března: Doubravka – Kladno.

Fotbalisté TJ Slavoj Mýto (na archivních snímcích hráči v modrých dresech) porazili divizní Tochovice 3:1.
Mýto si poradilo s větrem i soupeřem. Zápas splnil účel, řekl trenér Vašica