Byli na sestup, ohrožení jako světová existence polorejnoka křídlatého. Pád o patro níž by byl pro tradiční klub ze západočeské metropole velkou katastrofou. Trenér Doubravky Jaromír Šimr ale slíbil, že se jeho tým zvedne. A jak řekl, udělal.

Jeho parta vyhrála ve čtvrtém jarním kole v Tachově po otočce 2:1 a od té doby mužstvo šlape jako zlatem nablýskané švýcarské hodinky. A odchylky? Téměř žádné. Osm vítězství v řadě tým katapultovalo až na sedmou příčku. Doubravka je čtyři kola před koncem zachráněná a může hrát v naprostém klidu. Svou skvostnou formu může navíc družina kouče Šimra potvrdit již v sobotu proti třetímu, ale aktuálně tápajícímu družstvu Klatov. Západočeské derby, které slibuje zajímavou podívanou, začíná v areálu plzeňského celku v 17.00 hodin. A fanoušci se mají na co těšit.

„Na utkání se už teď moc těšíme. Doufám, že vyjde počasí a přijde hodně lidí. Momentálně se nám daří, nacházíme se v dobrém rozpoložení, máme jistou záchranu a hrajeme zkrátka v pohodě,“ libuje si kouč Doubravky Jaromír Šimr.

Jak už bylo řečeno, plzeňskému celku se daří. Osm vítězných zápasů v řadě je toho patřičným důkazem. „První výhry nám pomohly, kluci si začali věřit, navíc se probudili střelci. Rouby (Lukáš Roubal – pozn. autora) a Milan Ungr chytli solidní fazónu,“ pokračuje Šimr.

A jaký styl hry od klatovského soupeře očekává? „Abych řekl pravdu, tak nevím. Dřív jsem soupeře sledoval, ale na hřišti to pak stejně vypadalo úplně jinak. Soustředíme se jen sami na sebe, chceme hrát svoji hru, která se nám teď daří a přináší nám výsledky. Věřím, že v dobrých výkonech budeme pokračovat i v sobotu. Chceme rozhodně vyhrát,“ dodává doubravecký lodivod.

A na závěr jedna důležitá informace a rada pro fanoušky. Přijďte na utkání včas. Důvod? Loučení s ikonou SK SENCO Doubravka Vladimírem Chaloupkem, který je nedílnou součástí historie tohoto klubu. „Míra ke konci roku v klubu skončil, rozloučili jsme se na výboru, ale teď to chceme udělat oficiálně. Proto jsme si pro něj připravili menší rozlučku. Míra dostane diplom doživotního člena klubu, a také nějaké dary. Zaslouží si to, pro klub toho udělal hrozně moc. Vždyť tady působil dlouhých 35 let, z toho 27 let u áčka. Ať už to bylo v roli předsedy výboru, prezidenta, trenéra a v neposlední řadě mecenáše. Když se podíváme pár let zpět, měli jsme tu jedno hřiště, škváru, rozpadlé kabiny. A teď? Dvě umělky, hřiště s krásným pažitem, nádherné sportovní prostředí. Za to všechno vděčíme jemu,,“ prozradil předzápasové plány dlouholetý hráč a funkcionář Doubravky Dan Boček.

Fotbalový program

FORTUNA ČFL – sobota 17.00: Dobrovice – Jiskra Domažlice.

FORTUNA divize A – sobota 10.15: Přeštice – MAS Táborsko B, 17.00: SK SENCO Doubravka – SK Klatovy 1898, FK Tachov – ČLU Beroun.

Krajský přebor – sobota 10.15: Petřín Plzeň – Lhota, 17.00: Horní Bříza – Rapid Plzeň, Chotíkov – Nýrsko, Stříbro – Bolevec, Vejprnice – Mýto, neděle 16.00: Zruč – Nepomuk, 17.00: Jiskra Domažlice B – Tlumačov, Luby – Rokycany.

I. A třída – sobota 17.00: Mochtín – Kralovice, Kaznějov – Holýšov, Starý Plzenec – Rokycany B, Žihle – Černice, neděle 15.00: Žichovice – Košutka Plzeň, 17.00: Horažďovice – Staňkov, Sušice – Svéradice.

I. B třída, skupina A – sobota 17.00: Dlouhý Újezd – Stráž, Kdyně – Chodová Planá, Krcheby – Planá, neděle 10.15: Bělá nad Radbuzou – Chodský Újezd, 16.00: Koloveč – Kozolupy, Mrákov – Úněšov, Postřekov – Chodov.

I. B třída, skupina B – sobota 17.00: Pačejov – Chanovice, Vrhaveč – Štěnovice, Chotěšov – Sv. Hrádek, neděle 10.30: Klatovy B – Žákava, 15.00: Měčín – Losiná, 17.00: Křimice – Přeštice B, Chlumčany – Kasejovice.

I. B třída, skupina C – sobota 13.00: Petřín Plzeň B – Volduchy, 17.00: Slovan Plzeň – Město Touškov, Tlučná – Raková, Plasy – Třemošná, Příkosice – Radnice, neděle 17.00: Holoubkov – Vejprnice B, Mýto B – Malesice.