Vloni by to byl souboj o důležité body v nelítostném boji o divizní záchranu. Letos je situace však naprosto odlišná. Fotbalisté Klatov i Přeštic atakují ve FORTUNA divizi A ty nejvyšší příčky. Klatovanům patří třetí místo, přeštickému Robstavu čtvrté. A oba týmy proti sobě nastoupí v rámci 14. kola již zítra od 14 hodin na klatovském stadionu Na Rozvoji.

„Střetnou se dvě mužstva, která se v loňské sezoně v divizi zachraňovala, letos se oběma poměrně daří. Jak my, tak i Klatovy máme velmi silný kádr, takže si myslím, že by to mohl být zajímavý a velmi vyrovnaný zápas,“ myslí si o duelu přeštický trenér Luboš Vašica. „Navíc v obou týmech působí kluci, kteří se dobře znají. Jsou to velcí rivalové. O motivaci bude mít každý postaráno,“ uvědomuje si.

Před týdnem Přeštice nestačily ve zručském azylu na Aritmu Praha, které po boji podlehly těsně 1:2. A trenér Vašica moc dobře ví, na čem je třeba oproti týden starému neúspěchu zapracovat. „Musíme zlepšit hlavně sbírání odražených míčů. Jak v útočné fázi, tak v obranné. V tomto herním prvku jsme v minulém utkání proti Aritmě nebyli dostatečně dobří. Zejména pak ve druhém poločase. Navíc jsme nehráli v bloku, byli jsme moc roztažení. A dalo by se říct, že nám tyto věci ztratily celý zápas, který jsme prohráli,“ říká trenér Přeštic, jenž by byl rád za tři body.


„Vždycky chci získat tři body. Ať už hrajeme doma nebo venku. Vzhledem k tomu, že poslední venkovní duely se nám celkem povedly, tak samozřejmě pojedeme se stejným cílem i do Klatov. Zároveň si však uvědomujeme, že nás čeká nesmírně těžký soupeř. Klatovy v domácím prostředí totiž příliš bodů neztrácí,“ dodává na závěr kouč Luboš Vašica.

UHÁJÍ CHODOVÉ SVOU TVRZ?

Předposlední podzimní kolo FORTUNA ČFL čeká zítra také fotbalisty Jiskry Domažlice, kteří na domácí Střelnici přivítají trápící se Jirny, obávaného protivníka posledních let, kterému ale letošní sezona příliš nevychází a poslední místo v tabulce je toho víc než dostačujícím důkazem.

„Soupeři se nedaří, ale rozhodně nám nedá nic zadarmo. Jirny mají velmi zkušené mužstvo. V kádru je několik hráčů, kteří si prošli ligou. Na druhou stranu domácí zápasy zatím zvládáme a celý týden jsme se na to připravovali. Chceme uspět,“ uvádí kouč Chodů Pavel Vaigl.