„Na podzim skončilo hodně utkání remízou. To bychom rádi na jaře změnili. Po tom bodu to přibývá strašně pomalu,“ je si vědom Pavel Vaigl.

Na Doubravce zároveň přes zimní přestávku nelenili a přivedli tři nové hráče, čtvrtý by navíc měl ještě dorazit. „S posílením jsme spokojení. Z Mariánek přišli Skopový s Renzou. K nim ještě pak do útoku Šmíd z Holýšova a do prvního mistráku by se měl dotáhnout Vojta Černý z Domažlic,“ vypočítává zkušený trenér.K tomu může přičíst i návrat hráčů z marodky.

Pohár PKFS, 2. kolo: TJ Slavoj Koloveč (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - TJ Košutka Plzeň 6:2.
OBRAZEM: Košutka v poháru končí, od Slavoje Koloveč dostala šest branek

Stoprocentně zdravý je už ofenzivní univerzál Lukáš Roubal, k dispozici je také útočně laděný Jakub Kule. Právě se střílením gólů mělo SENCO na podzim problém. To by se nyní mělo změnit. „Drobet jsme měnili herní styl. V přípravě jsme odehráli hodně zápasů, takže věřím, že to máme zažité a budeme připraveni. Chceme hrát na jaře ofenzivněji, nechceme čekat na to, co bude hrát soupeř, a to především v domácích zápasech,“ vysvětluje bývalý trenér třetiligových Domažlic.

Doubravka odehrála v zimní přípravě řadu přípravných zápasů. Porazila například Lam 3:1, Tachov 4:1, Viktorii Plzeň U19 2:1, Koloveč 9:0 a Ostrov 3:1. Zároveň se střetla i s plzeňskou Viktorií, s níž prohrála 0:11. Trochu nečekaná byla vysoká prohra 0:5 s německým Weidenem, který však potvrdil velkou kvalitu, jež se rovná u nás třetiligovým celkům.

„Samozřejmě každý chce v přípravě vyhrávat. Ale nelpím na tom tolik. Odehráli jsme ale dobrá utkání,“ říká Pavel Vaigl.

Doubravku čeká do jara náročný vstup, který může hodně napovědět o tom, kde se bude SENCO pohybovat v tabulce. „Máme na úvod těžké zápasy, jedeme do Českého Krumlova. Pak nás čeká derby s Petřínem a následovat bude béčko Domažlic. Doufám, že to dobře odstartujeme a brzy se dostaneme tam, kde chceme být,“ přeje si Vaigl.

Soupiska SK SENCO Doubravka

Brankáři: Jakub Luhový (97), Jan Janiš (00). Obránci: Martin Nový (00), David Novák (79), Václav Světlík (93), Pavel Krejčí (91), Michal Mlynařík (94), Rudolf Novák (97), Jakub Blažek (89), Ondřej Kubička (04), Tomáš Zajíček (97). Záložníci: Lukáš Roubal (91), Lukáš Vacata (04), Petr Zajíček (00), Martin Patrovský (02), Václav Kovář (03), Daniel Skopový (98), Jakub Kule (04), Filip Renza (02). Útočníci: Matyáš Uzlík (03), Milan Ungr (96), Dušan Pinc (98).
Příchody: Skopový, Renza (oba Mariánské Lázně), T. Zajíček (Rokycany), Pinc, Šmíd, Černý (v jednání).
Odchody: Česák (Kaplice), Hendrych (Domažlice B), Fleissig (Rapid).
Trenér: Pavel Vaigl. Asistenti: Josef Michálek, Daniel Boček. Trenér brankářů: Karel Míčka. 

Fotbalisté FK Tachov (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v generálce na divizní jaro Hvězdu Cheb jasně 4:1.
Hudec: Nejvíc si vážím toho, že jsme vydrželi v tempu celých devadesát minut