„Jsem spokojený s výsledkem posledního zápasu, a vlastně i s konečným umístěním, protože na podzim jsme zaspali,“ prohlásil Stanislav Purkart, trenér FK Robstav.

Ten vedl od 13. minuty po brance Martina Petra, ale hosté z Prahy ještě do přestávky vývoj skóre otočili. „Začali jsme celkem dobře, měli jsme převahu, šli jsme do vedení. Ale po tom gólu jsme přenechali iniciativu soupeři, dali jsme mu hodně prostoru ve středu hřiště a Motorlet toho využil,“ popisoval 54letý kouč FK Robstav.

Nejprve po chybě v rozehrávce domácích ve 36. minutě hostující Hroník vyrovnal a potom šel ještě těsně před přestávkou do vedení, když nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Motorletu. „Zase tomu předcházelo, že jsme nezachytili náběh soupeře do naší obrany,“ posteskl si Stanislav Purkart a přiznal, že tentokrát o přestávce zvýšil hlas.

„Jo, byl jsem hlučnější,“ přiznal kouč FK Robstav a jeho slova padla na úrodnou půdu. Měl i šťastnou ruku při střídání, protože vyrovnání zařídil čtvrt hodiny před koncem David Kraml po pár minutách pobytu na hřišti krásnou střelou z hranice šestnáctky – 2:2.

FK Robstav – Motorlet Praha. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

Západočeši pokračovali v tlaku, po trestném kopu Martina Zemana a závaru před brankou Motorletu dotlačil mít do sítě Philipp Tvaroh – 3:2. Robstav tak mohl v derniéře slavit zisk tří bodů.

„Druhý poločas už z naší strany vypadal dobře. Stáhli jsme to na tři obránce a zápas jsme otočili, takže z tohoto pohledu spokojenost,“ doplnil Stanislav Purkart. Hned po zápase dal svým svěřencům volno, k přípravě na nový ročník se sejdou 3. července nejspíš v Kamenném Újezdu u Nýřan.

Kdo z hráčů u toho bude?

FK Robstav – Motorlet Praha 3:2
Poločas: 1:2Branky: 13. Petr, 74. Kraml, 82. Tvaroh – 36. Hroník, 44. Čepelák (pen.).Rozhodčí: Pachtová. ŽK: Sow – Dascal, Candela. Diváků: 100.Sestava Robstavu: Hinterholzinger – Rádl (72. Kraml), Musa, Šulc, Aw – Tolno (58. Havel), Petr, Tvaroh, Štursa, Zeman (90. Řezáč) – Sow (58. Popovič).