Západočeši se v souboji dvou rezervních týmů prvoligových klubů mohli spolehnout především na dvacetiletého Adama Kronuse, jenž vstřelil dvě branky. Třetí (ale v pořadí první) gól obstaral kapitán Adam Čihák.

close Fotbalisté FC Viktoria Plzeň B (na archivním snímku fotbalisté v červenomodrých dresech) vyhráli v Českých Budějovicích s béčkem SK Dynamo 3:0 a vyšvihli se na první místo ČFL. info Zdroj: FCVP/Martin Michalec zoom_in Fotbalisté FC Viktoria Plzeň B (na archivním snímku fotbalisté v červenomodrých dresech) vyhráli v Českých Budějovicích s béčkem SK Dynamo 3:0 a vyšvihli se na první místo ČFL.

„Jsem spokojený s výsledkem, ale také hrou. Byli jsme dobře organizovaní směrem do defenzivy, ale zároveň velmi dobří na míči a nebezpeční v útoku. Myslím si, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a podali poctivý výkon, který nám přinesl vítězství,“ pochvaloval si trenér plzeňských fotbalistů Josef Parlásek, jehož družina – jak už bylo řečeno – zvítězila již pošesté v řadě.

„Ale my se na tohle moc nekoukáme. Před sezonou jsme si jasně řekli, že půjdeme zápas od zápasu, takže aktuálně jsme moc rádi, co jsme předvedli v Budějovicích, a že jsme tady tenhle zápas zvládli,“ doplnil kouč mladých viktoriánů. Někteří kluci z béčka v úterý nastoupí v juniorské Lize mistrů proti Bayernu Mnichov a zápasem na jihu se tak naladili na správnou vlnu.

Dynamo České Budějovice B - Viktoria Plzeň B 0:3

Poločas: 0:1. Branky: 46. z penalty a 58. Kronus, 20. Čihák. Rozhodčí: Kolátor – Flade, Doubek. ŽK: 1:1 (76. Malecha – 81. Gaszczyk). Diváci: 150. Hřiště: TCM Mladé. Sestava SK Dynamo B: Luksch – Bartizal, Böhm, Bečvář, Šimoník (66. Pineau), Polanský (46. Pravda), Branec, Hák, Malecha, Prášek, Penner. Trenér: Dušan Žmolík. Sestava Viktorie Plzeň B: Mrózek – Vacek, Čihák, Fišer, Oravec – Sojka (88. Houdek), Pešek, Gaszczyk (88. Paluska) – Krůta (65. Falout), Kronus (82. Dabani), Pospíšil (82. Planeta). Trenér: Josef Parlásek.


Načítám tabulku ...