Stovka diváků v areálu TJ Přeštice čekala na úvodní branku téměř hodinu. V 59. minutě se ale prosadil třiadvacetiletý domácí útočník Ondřej Štursa, který poslal Robstav do vedení. Jihočeši ovšem bleskově vyrovnali, o pět minut později vstřelil gól Martin Voráček. Když už to vypadalo, že si oba týmy body rozdělí, udeřili domácí podruhé. Konkrétně střídající Ibrahima Ndiape Sow, který v 90. minutě rozhodl o cenné a velice důležité výhře Robstavu.

FORTUNA ČFL, skupina A, 17. kolo: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 1:2 (0:1).

„Když dáte gól v poslední minutě, je to štěstí, ale musím říct, že my jsme si vyhrát zasloužili. Zejména v prvním poločase jsme byli lepším týmem, kdy jsme byli aktivnější, více na balonu a vytvořili si několik šancí, které jsme bohužel nedotáhli do konce," sdělil trenér fotbalistů FK Robstav Stanislav Purkart.

FORTUNA ČFL, skupina A (16. kolo): Bohemians Praha 1905 B - FK Robstav (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) 3:1 (1:1).Trenér FK Robstav Stanislav Purkart.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Cítili jsme, že máme navrch, v úvodu druhého poločasu pokračovali v dobrém výkonu a ujali se vedení. Bohužel pak jsme soupeři nabídli ve vápně hodně prostoru a bylo vyrovnáno. Následně se hrálo nahoru a dolů, oba týmy chtěly vyhrát, ale k nám se v závěru přiklonilo štěstí. Celkově ale naše vítězství bylo zasloužené," dodal kouč. Robstav se díky výhře alespoň trošku odpoutal ze sestupových pozic, ale potřebuje další body. Ideálně všechny tři už z příštího utkání ze hřiště FC Táborsko akademie, které na podzim ve Stodu zdolal 4:2.

FK Robstav - FC Písek 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 59. Štursa, 90. Sow - 64. Voráček. Rozhodčí: Coufal - Hoch, Makovec. ŽK: 2:4 (74. Kraml, 78. Rádl - 16. Běloušek, 45. Bartizal, 61. Belej, 88. Novák). Diváci: 100. Hřiště: TJ Přeštice, tráva. Sestava FK Robstav: Hinterholzinger – Havel, Heger, Kraml (76. Sow), Petr, Popovič (68. Brabec), Rádl, Štursa (90+2. Řezáč), Šulc, Tvaroh, Zeman (90+2. Aw). Trenér: Stanislav Purkart. Sestava FC Písek: Lerch – Arzberger (80. Pech), Baďura (80. Kašpar), Bartizal, Belej (72. Kašpírek), Běloušek, Dohnal (57. Bicenc), Koreš, Novák, Vokurka, Voráček. Trenér: Milan Nousek.

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
FORTUNA ČFL, skupina A (16. kolo): FK Motorlet Praha - FC Viktoria Plzeň B (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 1:1.