Jako první udeřili domácí, kteří se díky trefě Jana Šulce, jenž z bezprostřední blízkosti propálil  gólmana Pavla Hrabačku, ujali vedení. Robstav vyrovnal chvíli před pauzou, když byl u míče po odkopu z vlastní poloviny nejrychleji Ondřej Štursa, který přeloboval vyběhnuvšího gólmana Motorletu.

FORTUNA divize A, 15. kolo: SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) 4:2 (3:0).

Domácí si vzali vedení zpět malý okamžik po obrátce. Ostrou hlavičku po rohovém kopu brankář Hrabačka za pomoci tyče ještě zlikvidoval, ale míč se odrazil k volnému Davidu Scharfovi, jenž vstřelil pravděpodobně jeden z nejsnadnějších gólů v životě. Hráči Robstavu se ještě zlobili na rozhodčího, protože reklamovali faul hlavičkujícího hráče, ale marně - Motorlet vedl 2:1.

Fotbalisté FK Robstav (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) vyhráli v Praze na Motorletu (modré dresy) 3:2.Fotbalisté FK Robstav  vyhráli v Praze na Motorletu (modré dresy) 3:2.Zdroj: Deník/Martin Mangl

V 62. minutě ovšem opět ukázal svoje kvality útočník Ondřej Štursa, jenž po centru Martina Zemana rozvlnit síť za zády brankáře pražského celku podruhé - vyrovnáno. Rozhodující okamžik celého zápasu pak přišel v 71. minutě, kdy si míč ke standardní situaci postavil exligista Martin Zeman, jenž v pokutovém území našel číhajícího kapitána Ondřeje Chocholouška, který rozhodl.

„Utkání se hrálo na měkčím terénu, takže to bylo hodně bojovné. Myslím si, že první poločas byl vyrovnaný. Soupeř se dostal z ojedinělé akce do vedení, ale my na konci první půle rovněž z ničeho dokázali vyrovnat. Ve druhém poločase jsme dostali bohužel druhou branku, ale pak jsme obměnili sestavu, do hry přišli Martin Zeman s Davidem Kramlem, a právě po dvou centrech Martina Zemana skórovali Ondřej Štursa s Ondrou Chocholouškem. A dá se říct, že zbytek zápasu už jsme si pohlídali," radoval se kouč Robstavu Stanislav Purkart, jehož tým se maličko odpoutal z pozic zaručujících sestup o patro níž.

FK Motorlet Praha - FK Robstav 2:3

Poločas: 1:1. Branky: 14. J. Šulc, 50. Scharf - 42. a 62. Štursa, 71. Chochoušek. Rozhodčí: Švagr - Štípek, Gunitš. ŽK: 3:3 (30. Frizoni, 82. Jurčišin, 90+3. Žížala - 17. Chocholoušek, 66. Havel, 87. Brabec). Diváci: 52. Sestava FK Motorlet Praha: Mihálek - Čepelák, Latchvliani (71. Žížala), Rataj, Alexandr, J. Šulc, Jurčišin (86. Hrabina), Frizoni (71. Lukášek), Kodr, Hroník (79. Dvořák), Scharf. Trenér: Martin Poustka. Sestava FK Robstav: Hrabačka - Tvaroh, Chocholoušek, Brabec, Havel (88. Vaněk), Štursa (80. Sow), Petr, Rossmann (57. Kraml), Rádl, Musal, L. Šulc (57. Zeman). Trenér: Stanislav Purkart.