Hostující Robstav dobře začal, byl aktivnější a už v osmé minutě šel do vedení, když první střelu písecký brankář Lerch vyrazil, ale na dorážku Sowa už byl krátký – 0:1. Senegalský útočník se tak v novém klubu po příchodu ze Žižkova trefil hned ve druhém zápase.

„V první půli jsme dominovali, byli jsme lepší na míči, vstřelil jsem i gól. Soupeři jsme nic nedovolili, ale už na konci první půle jsme od nátlakové hry ustoupili. Nebyli jsme tolik v pohybu, začínali jsme bránit náskok,“ hledal Stanislav Purkart, trenér FK Robstav, příčiny nezdaru. Chyběli mu čtyři klíčoví hráči: Chocholoušek, Skála (trest za ČK), Zeman (nemoc) a Štursa (zranění).

A brzy po přestávce stihl jeho tým trest, když domácí Voráček srovnal stav na 1:1.

„Hra se úplně obrátila, všude jsme byli pozdě, nedostupovali jsme soupeře,“ zlobil se kouč Robstavu.

Nepomohlo ani to, že hned minutu po vyrovnání poslal Rossmann hosty znovu do vedení – 1:2. „Čekal jsem, že se znovu nadechneme, ale bohužel… Dál jsme bránili výsledek a nevyplatilo se nám to,“ nechápal Purkart.

Střídající Uher z penalty po zákroku na Voráčka v 72. minutě podruhé srovnal – 2:2.

No a dvě minuty před koncem další střídající hráč na straně domácích Pech vymetl ranou z 25 metrů šibenici Kočího branky – 3:2.

Porážka v Mostě s domácím Baníkem měla být pro fotbalisty FK Robstav varováním před startem ČFL.
Kauza Robstavu v Přešticích nebere konce. Kde bude hrát domácí zápasy?

„Za stavu 2:2 jsme se možná až zbytečně hnali do útoku, chtěli jsme strhnout vedení zpátky na naši stranu, ale už to nebylo tak kompaktní, ve hře byly mezery, které soupeř využil,“ doplnil trenér FK Robstav.

„Možná už je tam i trochu nervozita,“ říkal Purkart při vědomí, že jeho tým vstoupil do ČFL domácí porážkou s béčkem Bohemians 1905 (1:2) a v týdnu po stejném výsledku na plzeňském Petříně vypadl i z MOL Cupu.

„Nedá se nic dělat, musíme potrénovat, vyříkat si chyby a připravit se na další zápas,“ dodal Purkart, který věří, že už bude mít pro sobotní domácí utkání, který sehraje FK Robstav s akademií Táborska, většinu z hráčů, kteří v Písku chyběli.

Fotbalisté FK Robstav podlehli v oslabení v premiéře ČFL na hřišti ve Zbůchu béčku Bohemians 1905 (1:2).
Bez dvou vyloučených přišel Robstav o body s mladými klokany

FC Písek - FK Robstav 3:2

Poločas: 0:1.

Branky: 51. Voráček, 72. Uher (pen.), 88. Pech – 8. Sow, 52. Rossmann.

Rozhodčí: Coufal. ŽK: Běloušek, Arzberger, Sajtl,Belej – Musa, Černý, Vaněk. Diváci: 250.

Sestava Robstavu: Kočí – Brabec, Tvaroh, Musa, Rádl – Rossmann (81. Řezáč), Kraml (90+1. Buneš), Petr, Havel (81. Vaněk), Šulc – Sow (75. Černý).