„Udělali jsme o dva body víc než loni, takže jsem spokojený,“ říkal kouč Pavel Vaigl, který bude v klubu působit i nadále. A tak dobře ví, na čem chce přes léto zapracovat. „Doma se nám nedařilo podle představ, i když výsledky byly, herně to pokulhávalo. Před našimi diváky chceme hrát atraktivnější fotbal,“ má jasno kouč.

A zároveň už také spřádá plány na sezonu příští. Teď mají hráči Jiskry krátkou dovolenou, ke společnému tréninku se opět sejdou 8. července. „Ale ještě předtím mají v plánu tři běhy individuálně,“ upozornil Vaigl, že ani o dovolené jeho svěřenci nebudou zahálet.

Už máte jasno o složení mančaftu pro příští sezonu?

Z větší části ano. Mančaft se nám přes léto vždycky obmění, bude to tak i letos. Ale kostra týmu zůstává pohromadě, všichni ostřílení domažličtí borci budou pokračovat.

A co nějaké posily?

Máme zájem o René Kropáčka, který naposledy působil v Hradci Králové. Zkoušeli jsme i stopera Robina Hranáče z juniorky Viktorie. Tenhle post potřebujeme posílit, protože Marek Bauer je dlouhodobě zraněný. Dva tři hráče máme vytipované. Já prosazuju, že ti kluci musí chtít za Jiskru hrát, ne abychom je přemlouvali.

V nedávné přípravě proti Viktorii Plzeň za vás nastoupil i Egon Vůch, s tím nepočítáte?

To si myslím, že je fotbalista do vyšší soutěže. Když si to srovná v hlavě, měl by hrát první ligu. Ale tím neříkám, že bychom o něho neměli zájem. Uvidíme, jak to dopadne.

Stejnou soutěž bude hrát od příští sezony i rezerva Viktorie Plzeň, odkud u vás byla řada hráčů, kteří tam nenašli uplatnění. Není to trochu komplikace?

Ne, oni mají tolik hráčů, že všichni tam nemůžou zůstat. Jsem v kontaktu s Pavlem Horváthem i panem Psotkou, všichni jejich hráči se vrátili a my budeme čekat, koho nám zase uvolní. Před startem naší přípravy by mělo být jasno. Ale vůbec mi nevadí, když se některé pozice trochu prohodí. Předpokládám, že u nás dostanou šanci ti mladší kluci.

Ondřej Gemov.
Gemov získal zlato a těší se na univerziádu