I přes velké množství problémů a dlouhodobou absenci kapitána Mužíka budou do jarní fáze FORTUNA ČFL vstupovat fotbalisté Jiskry Domažlice ze druhého místa. Západočeši získali na podzim 33 bodů, lepší byly jen vedoucí Zápy. A úspěšnou první polovinu třetí ligy hodnotí také trenér chodského výběru Pavel Vaigl.

Jak hodnotíte podzimní část sezony, kterou jste zakončili na druhém místě?
V první řadě musím pochválit hráče za celý podzim. Stala se nám tam taková nepříjemná situace. Během čtrnácti dní se nám zranilo sedm hráčů, což je hodně. Navíc to byli kluci, kteří jsou pro nás klíčoví. Ať už to byl Petr Mužík, David Brabec, Marek Bauer nebo Tomáš Vilček. Po těchto patáliích jsme to neměli jednoduché, nezvládali jsme zápasy venku, i když před vlastními fanoušky se nám dařilo. Postupem času jsme se ale zlepšovali, velký pokrok udělal Kuba Teršl, který dlouho čekal na svou příležitost, a když ji dostal, chytil ji za pačesy. Udělal opravdu velký kus práce. Podzim tedy dopadl dobře, skončili jsme na druhém místě, což je skvělý počin. Určitě je rád i pan Ticháček (prezident klubu), který má vždy ty nejvyšší cíle. Na druhou stranu jsme si na sebe upletli trošku bič, protože jak pana Ticháčka znám, bude chtít, abychom minimálně na stříbrné příčce zůstali i na jaře. Přes zimu ale máme dost času se na všechno připravit. A myslím si, že až se uzdraví všichni hráči, budeme ve druhé polovině ročníku třetí ligy ještě silnější. Závěrem bych ale ještě chtěl poděkovat za skvělý podzim všem hráčům, kteří na hřišti nechali srdce a duši, fanouškům, že nám fandili, a také vedení v čele s panem Ticháčkem za podporu.

Góly jsou kořením fotbalu. Již tradičně jste jich na podzim vstřelili hodně. Jak jste spokojený s ofenzivou?
Naprosto. I když je pravda, že v polovině loňské sezony jsme jich na svém kontě měli více. I tak jsme v tomhle směru obstáli, zejména pak v domácím prostředí.

A právě doma patříte dlouhodobě k nejlepším mužstvům celé soutěže…
Zápasy na domácím hřišti jsme zvládali dobře. Jak po herní, tak po výsledkové stránce. Myslím si, že i diváci si přišli na své.

Sice jste trošku ubrali na vstřelených gólech, za to jste ale zlepšili defenzivu…
To je pravda, na obrannou činnost jsme se během sezony také zaměřovali a udělali v tomto ohledu veliký pokrok.

Je nějaký zápas, ze kterého šlo vytěžit více?
Mrzí mě utkání v Benešově. Tam jsme totiž byli lepším týmem. V desáté minutě jsme měli možnost penalty, bohužel jsme ji nedali. Kdybychom ji proměnili, troufnu si říct, že jsme tam vyhráli.

Na podzim jste si opět zahráli MOL Cup. V něm jste ale ve 2. kole vypadli po prodloužení s druholigovým Táborskem. Mrzí vás to?
Samozřejmě. Podali jsme ale dobrý výkon, byl to vyrovnaný zápas. Oni však ve finále byli o něco šťastnější.

Nejlepším střelcem týmu je s deseti góly čtyřiadvacetiletý Daniel Černý. Jak se vám líbily jeho výkony?
Danovi chvíli trvalo, než se u nás aklimatizoval. První čtyři zápasy to byl problém. Po zranění možná nebyl dostatečně připravený, ale postupem času se zlepšoval, dostal do sebe sílu, kterou jako fotbalista do vápna potřebuje, a nakonec dával také důležité góly. Celkově to byl od něj dobrý půlrok, ale myslím si, že zrovna on by uvítal, kdyby žádná pauza nebyla a hrálo se dál. Aby z formy, kterou měl na konci podzimu, nic neztratil.

Třetiligovým podzimem otřásla aféra ohledně ovlivňování zápasů rozhodčími. Prezident Živanic dokonce napsal veřejné prohlášení. Co si o tom všem myslíte?
Jsou zápasy, které se rozhodčím nepovedou. Někdy bývám také naštvaný, jako při domácím utkání s Vyšehradem, kdy na nás byla odpískaná vymyšlená penalta. Ale je to sport a já doufám, že tohle vše není cílené a sudí to nedělají naschvál.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc
Hokejová Škodovka padla s Olomoucí po nájezdech 1:2