„Teď konají orgány činné v trestním řízení, tenhle týden jsem byl u výslechu na policii,“ vyprávěl Radek Kozák pár dnů před startem ČFL.

Vedení fotbalového oddílu TJ Přeštice vyměnilo zámky a zástupce FK Robstav do svého areálu nepouští. Loňský nováček ČFL tak zatím trénuje střídavě ve Staňkově a ve Zbůchu, kde sehraje i první mistrovské utkání.

V sobotu tam nastoupí od 14.30 hodin, stejně jako v posledním kole minulého ročníku, proti rezervě pražských Bohemians 1905. Ale pro další domácí zápas ve 3. kole s Táborskem už má nahlášeno hřiště Přeštice, kde je však místní fotbalový oddíl TJ Přeštice nechce. 

V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď.
V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď. Ten se bude bránit soudní cestou

„Jsem bojovník, já se jen tak nevzdám. Pořád věřím, že se brzy vrátíme do Přeštic, kde budeme trénovat i hrát. Máme na to legitimní právo,“ šokoval šéf FK Robstav, který se na druhou sezonu ve třetí lize výrazně posílil.

Z Písku přišel stoper Musa, ze Žižkova útočník Sow, ze zahraničních angažmá se na české trávníky vrátili dva fotbalisté, kteří prošli plzeňskou Viktorií ofenzivní záložníci Štursa s Petrem, k tomu získal Robstav dva nové gólmany Kočího (Příbram) a Hrabačku ze Sokolova, odkud je i krajní záložník Šulc. Na poslední chvíli pak klub ještě zaregistroval chorvatského stopera Mislava Dogana.

Trenéři fotbalistů FK Robstav Stanislav Purkart a Jaroslav Kluska.
VIDEO: Robstav si o pouti ve Staňkově zastřílel. Ostrov odjel s osmičkou

"Chceme skončit do pátého místa," zopakoval Kozák. Už úvodní kola ČFL, kdy jeho tým čeká kromě mladých klokanů i rezerva dalšího prvoligového klubu z pražských Vršovic, ukáží nakolik je to odvážné tvrzení.