Ke trojici, která střídala v závěru sobotního utkání v Olomouci (Káčer, Šulc, Trusa), se přidali ještě slovenský brankář Tvrdoň a záložník Potočný. „Pro nás je to nesmírně cenné vítězství proti vedoucímu týmu tabulky, který potvrdil svoji,“ zhodnotil utkání Josef Parlásek, trenér béčka Viktorie Plzeň.

20. kolo FORTUNA ČFL (sk. A): Admira Praha - Jiskra Domažlice 0:0.
FOTO, VIDEO: Jiskra pálila jen do tyčí, v závěru ji zachránil zvednutý praporek

V úvodu měl jeho tým i štěstí, v osmé minutě střela soupeře zazvonila o tyč. A potom zase hráč Vltavína ve 22. minutě hlavičkoval v jasné šance mino branku. I díky tomu se šlo do kabin za bezbrankového stavu. „Sice jsme měli míč častěji na svých kopačkách, naopak soupeř měl dvě obrovské gólovky. Bylo důležité, že jsme neinkasovali,“ uvědomoval si kouč plzeňské rezervy.

20. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: Viktoria Plzeň B - Vltavín 2:0.Trenér Viktorie Plzeň B Josef Parlásek.Zdroj: Martin Michalec

Ve druhém poločase se prokřehlí diváci přece jen dočkali zajímavějšího fotbalu a branek zásluhou mladých viktoriánů. Už čtyři minuty po přestávce se po rohu Potočného prosadil na přední tyči Šulc a poslal béčko Plzně do vedení.

„To byl další důležitý moment zápasu,“ vyzdvihl Parlásek spolupráci dvou hráčů z kádru prvoligového áčka.

Soupeř hrál dobře kombinačně, ale další šance si už nevypracoval. Defenziva plzeňského celku totiž fungovala na výbornou. V 79. minutě hry mohl zvýšit aktivně hrající Roman Potočný, ale centr z levé strany hlavou netrefil ideálně.

20. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: Viktoria Plzeň B - Vltavín 2:0.20. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: Viktoria Plzeň B - Vltavín 2:0.Zdroj: Martin Michalec

Mrzet ho to ale mohlo jen necelé dvě minuty, protože pak přidal střídající Tadeáš Pospíšil křížnou střelou druhý gól a pojistil tak vítězství béčka Viktorie Plzeň. „To vítězství je cenné i proto, že předtím jsme ve třech zápasech nezvládli koncovku. Máme extrémně mladý mančaft a kluci se teprve učí zvládat tyhle situace v dospělém fotbale. V dorostu se pod takový tlak nedostávali,“ pochvaloval si tentokrát Josef Parlásek.

FC Viktoria Plzeň B - Loko Vltavín 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 49. Šulc, 81. Pospíšil.
Rozhodčí: Rouček – Trojan, Baum. ŽK: Pešek – Trávniček, Podzimek, Mach. Diváci: 105. Sestava Viktorie: Tvrdoň – Žilák, Fišer, Alexandr, Vach – Sojka (83. Kolerus), Káčer (64. Pešek), Šulc (64. Gaszczyk) – Kodýdek (59. Kříž), Potočný, Trusa (64. Pospíšil). Trenér: Josef Parlásek.