„Když zápas rozhodnete v poslední minutě, navíc po velmi dobrém výkonu, je to fantastické. Myslím, že naše vítězství je zasloužené,“ mohl se pak po úspěšné premiéře ve třetí lize usmívat přeštický kouč Stanislav Purkart.

1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech) 1:2 (0:1).
FOTO, VIDEO: Domažlice přivezly na úvod ČFL z pražského oraniště tři body

V sobotním odpoledni měl i šťastnou ruku při střídání, na vítězném gólu se podíleli Heger s Vohrnou, kteří přišli na hřiště až v poslední desetiminutovce. To už hrály Přeštice proti deseti, po druhé žluté byl vyloučený hostující Sahedi a tlak třetiligového nováčka sílil. „Jo, byla to dobrá volba,“ pokračoval trenér.

FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - FK Motorlet Praha 2:1 (0:1).FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - FK Motorlet Praha 2:1 (0:1).Zdroj: Jiří Pojar

„Nechtěli jsme hru úplně otevřít, ale dali jsme tam vysoké hráče. Chodilo tam hodně centrů a věřili jsme, že by se mohli prosadit,“ vysvětloval zkušený Purkart vzápětí svůj tah, který mu vyšel. Po rohovém kopu hlavičkoval Václav Heger a Marek Vohrna také hlavou prodloužil míč za záda gólmana Motorletu. A pak už propukla na přeštické straně čirá euforie.

1. kolo FORTUNA ČFL, skupina A - 2022/2023: FK Loko Vltavín - TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech) 1:2 (0:1).
Třetí liga? Fyzicky náročnější a rychlejší, pořád si zvykám, říká stoper Sojka

Jak by také ne, vždyť proti silnému soupeře otáčeli vývoj skóre. Hosty poslal do vedení chvíli před přestávkou proměněnou penaltou Hroník.

V 57. minutě vyrovnával Černý, když se po standardce Mudry nejlépe zorientoval ve vápně. „Prvních patnáct minut hrál soupeř. Chvilku nám trvalo, než jsme si zvykli na důraz a rychlost,“ přiznal trenér Purkart.

FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - FK Motorlet Praha 2:1 (0:1).FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - FK Motorlet Praha 2:1 (0:1).Zdroj: Jiří Pojar

Teprve pak se Přeštice dostaly ke svojí hře. „Měli jsme obrovský tlak, až mě překvapilo, jak jsme Motorlet ve druhé půli přehrávali. Bylo to na jednu bránu a šlo jen o to, jestli dokážeme jejich urputnou obranu překonat. Jsem rád, že se to podařilo,“ doplnil k zápasu dvaapadesátiletý kouč Přeštic.

FK Robstav Přeštice - Motorlet Praha 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 57. Černý, 90+1. Vohrna – 40. Horník z penalty. Rozhodčí: Hoch. ŽK: Černý – Sehedi. ČK: 77. Sehedi (Motorlet). Diváci: 270. Přeštice: Rojík – Suchý (80. Heger), Chocholoušek, Kraml (76. Arzberger), Skála, Přibáň, Štípek, Mudra (85. Vohrna), Černý (76. Popovič), Beránek, Hradecký. Trenér: Stanislav Purkart. Motorlet: Mihálek – Elad Liad, Rossmann (80. Žižka), Nátr (63. Vaněk), Rataj, Gilian, Kolář, Žaloudek, Hroník (80. Hrabina), Sehedi, Walter. Trenér: Martin Poustka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Baník Sokolov - Viktoria Plzeň B 0:2.
FOTO, VIDEO: Mladí viktoriáni začali výhrou v Sokolově, rozhodli ve druhé půli