Hrálo se na tradiční Chodské slavnosti, před parádní návštěvou 1245 diváků, kteří byli samozřejmě zvědaví i na Davida Limberského v domácím dresu. Ten se ještě dlouho po zápase ochotně fotil s fanoušky Jiskry a v hledišti měl i oba rodiče.

Jiskra Domažlice - Slavia Praha B 4:0.Radost fotbalistů Domažlic po jednom ze čtyř gólů.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

„Mladí slávisté chtěli hrát fotbal, to utkání se muselo líbit. Padly čtyři krásné branky. Po úvodní desetiminutovce jsme převzali taktovku, dali jsme dvě branky a tím jsme soupeře zlomili,“ vybral domažlický trenér Pavel Vaigl asi klíčový okamžik zápasu.

„Klobouk dolů před klukama, jak to ve velkém vedru zvládli, navíc měli v nohou středeční pohárový zápas v Kladně,“ doplnil trenér Jiskry, který postrádal zraněného Došlého a v poločase musel střídat i Uzlík, naopak v závěru naskočil do hry po otřesu mozku Hrubý.

Fotbalisté Domažlic deklasovali Kladno.
Rozhodla naše větší fyzická připravenost, řekl kouč po pohárové výhře na Kladně

Zkrátka, bylo to parádní fotbalové odpoledne, okořeněné jasným vítězstvím Domažlic, které za třemi body nasměroval jako správný kapitán dvěma góly v první půli Petr Mužík. Nejprve ve 13. minutě poslal nekompromisní bombou pod břevno svůj tým do vedení, o jedenáct minut později se pak postavil k penaltě a nedal slávistickému brankáři Sirotníkovi šanci – 2:0.

Jiskra Domažlice - Slavia Praha B 4:0.Kapitán Petr Mužík právě proměňuje penaltu.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Tak skončil první poločas, ale je třeba podotknout, že slávističtí mladíci vedení Markem Jarolímem ze známého trenérského klanu, který během hráčské kariéry působil i v plzeňské Viktorie, byli zdatným soupeřem. Dobře kombinovali, ale zkušenost byla jasně na straně domácích.

„V poločase jsem kluky upozorňoval, že není hotovo. Ale zvládli jsme to jako tým,“ říkal domažlický kouč. „Možná ještě, kdyby v závěru proměnili hosté penaltu, mohli to zdramatizovat,“ dodal Pavel Vaigl.

Jiskra Domažlice - Slavia Praha B 4:0.Utkání sledovalo 1 245 diváků.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Definitivní jistotu na domažlické kopačky přinesl třetí gól, kdy se v 53. minutě do parádního centru Černého položil hlavou Dvořák – 3:0. Čtvrt hodiny před koncem měli mladí slávisté možnost z penalty zdramatizovat průběh zápasu, ale exekutor minul branku. A tak si domácí v pohodě dokráčeli pro další tři body, jejich vítězství 4:0 zpečetil v nastaveném čase střídající Hrubý.

Zdroj: Youtube

Jiskra Domažlice – Slavia Praha B 4:0 (2:0)

Branky: 13. a 24. z penalty Mužík, 53. Dvořák, 90+2. Hrubý. Rozhodčí: Matějček – Polena, Hádek. ŽK: Mužík, Kuhajda (oba Domažlice). Diváci: 1245.
Jiskra Domažlice: Brych – Mlynařík, Bauer, Limberský, Rychnovský – Brabec (67. Teršl), Mužík, Uzlík (46. Kuhajda), Pavlík (67. Jahn) – Dvořák (78. Hrubý), Černý (62. Pinc). Trenér: Pavel Vaigl.
Slavia Praha B: Sirotník – Matys, Švec, Ousou, Toula – Samek, Obadal (62. Vorel), Kopáček (54. Zeronik) Šimeček (62. Labík) - Douděra, Horský (54. Nikl), Obadal (62. Vorel). Trenér: Marek Jarolím.