„Nemyslím si, že je to brzy. Tři týdny dovolené, jak to letos vyšlo, je luxus. Pět týdnů na letní přípravu je minimum,“ vysvětloval trenér Stanislav Purkart.

Počítal s tím, že od pondělí 17. července se přesunou do Přeštic, kde měl FK Robstav hrát i zápasy ČFL.

Ale podle informací Deníku tam s ním kvůli změně názvu, ze kterého vypadlo město, už dál nepočítají.

To bude žhavé téma nejbližších dnů. Teď se pojďme věnovat přípravě. Na prvním tréninku přivítal pět nových tváří (Štursa, Petr, Šulc a dvojice gólmanů Kočí s Hrabačkou), zhruba stejný počet hráčů kádr opustil (Hradecký, Heger, Vohrna, Suchý, Bodnaruk a brankář Bleha).

Co je za tak velkým množstvím změn?
Především jsme chtěli zkvalitnit kádr a pak jde taky trochu o přestavbu mužstva. Ne u všech se nám zamlouval jejich přístup, nebyl tam potřebný zápal jít za vítězstvím.

Už můžete říct, že máte kádr pro podzim pohromadě?Věříme, že jsme přivedli hráče, kteří jsou ambiciózní, že si to nepřijdou jen tak odehrát. Ale zatím bych řekl, že tohle je jen první várka příchodů. (úsměv)

Jak se vůbec na úrovni třetí ligy hráči skautují?
Většinou přes manažery. Řeknete, o jaký post nebo typ hráče máte zájem, a oni vám někoho doporučí.

Znáte nováčky osobně?
Některé ano, ale ne všechny. Myslím, že bude dostatek času se poznat. Chceme se zase posunout výš.

Máte už jasno, s kým se střetnete v přípravě?Už v sobotu od 10.30 hrajeme v Katovicích, ve středu 12. července hrajeme na hřišti Táborska a tu další sobotu jedeme na turnaj v Soběslavi. Hrajeme s domácími a pak nás čeká Písek nebo Hluboká. No a na 22. července máme domluvené Brozany. Generálkou na třetiligové boje pak bude zápas Českého poháru.

Je to dostatečný počet zápasů?
Myslím, že jo. Budeme do toho i hodně trénovat. Máme v týmu spoustu nových hráčů, potřebujeme je prověřit.