Úkol pro jaro je jasný, co nejrychleji se posunout do klidného středu tabulky, aby se jeho tým vyhnul sestupovým starostem. Tomu také odpovídá náročná příprava a skladba přípravných zápasů, kterých sehraje Robstav během ledna a února rovných deset. „Volili jsme kvalitní soupeře, i ze druhé skupiny třetí ligy. Vrcholem pak bude utkání s druholigovou Příbramí,“ popisoval Purkart.

Zimní příprava 2024: FC Viktoria Plzeň B - SK Rapid Plzeň (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 4:1 (0:1).
Parlásek po Rapidu: Utkání splnilo účel, leden bude fyzicky náročnější

V plánu jsou i zápasy s Táborskem, Zápy, Souší, dorostem Viktorie Plzeň a v generálce se pak jeho tým střetne s lídrem skupiny B Velvary. Už u toho ale nebude kapitán Chocholoušek, jenž po podzimu skončil, a útočník Černý jedná o přestupu do Králova Dvora. Už dříve Robstav opustil brankář Kočí, pokračovat už nebude ani obránce Skála. „Už tady byl dlouho a chtěl zkusit něco jiného. Chocholoušek už nechtěl tolik trénovat,“ vysvětloval kouč odchod zkušených zadáků. Černý pro změnu prahne po větším herním vytížení.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Zato exligista Zeman zůstává a hned na první tréninku potvrdil, že jeho levá noha je stále nebezpečná. Na západě Čech pokračují i cizinci – stoper Musa a útočník Sow. V kádru je 23 fotbalistů, včetně těch, co na podzim hájili dres v Mariánských Lázní (Hinterholzinger, Dvořák, Šimek, Brož, Rezáč, Španěl Diego, Hošek). „Vykopali tam první flek, kvalitu mají. Rádi bychom některé z nich zabudovali,“ říkal Purkart. „První zápasy začneme v tomto širším kádru, ale je jasné, že všechny hráče si nechat nemůžeme,“ doplnil kouč FK Robstav.

Naopak by ještě uvítal posílení kádru. „Chtěli bychom dva zkušenější hráče,“ prozradil s tím, že se poohlížejí i v týmech z druhé ligy. Poprvé nastoupí Robstav 13. ledna proti Klatovům.

Program přípravných zápasů FK Robstav

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

13. ledna 11.00: Robstav – Klatovy, 17. ledna 18.00: Rokycany – Robstav, 20. ledna 10.30: Robstav – Zápy, 24. ledna 17.30: Robstav – Táborsko, 27. ledna 11.00, Robstav – Březová, 3. února 11.00: Robstav – Vikt. Plzeň U19, 10. února  10.30: Robstav – Most/Souš, 14. února 17.30: Robstav – Příbram, 17. února 13.30: Robstav – Katovice, 24. února 11.00: Robstav – Velvary.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 startují zimní přípravu.
Divizní Klatovy startují přípravu, do týmu přichází zvučné jméno z ČFL