„Po problémech, které minulý týden ve Zbuzanech vypluly na povrch, k nám soupeř zdaleka nepřijel kompletní. Měl tam hráče z béčka a myslím si, že naše vítězství mělo být daleko vyšší," říkal po zápase kouč Přeštic Stanislav Purkart a narážel na velké množství šancí včetně tří nastřelených tyčí, které Zbuzany zachránily od větší pohromy. Přeštice po celou dobu zápasu kontrolovaly hru, zatímco soupeř se jen bránil a brankové příležitosti si nevytvářel.

close FK ROBSTAV Přeštice (žlutí), archivní snímek. info Zdroj: Deník/Martin Mangl zoom_in FK ROBSTAV Přeštice (žlutí), archivní snímek.

„Ale takové zápasy patří mezi nejhorší. Zbuzany neměly co ztratit, ale jsem rád, že jsme to nakonec zvládli, byť skóre, jak už jsem řekl, mělo být výraznější," pokračoval v hodnocení zápasu zkušený třiapadesátiletý lodivod ROBSTAVU.

Jeho tým se díky zisku tří bodů v soutěži definitivně zachránil. „To byl hlavní cíl, ale teď máme nový. Do konce sezony zbývají tři zápasy a my se pokusíme urvat co nejvíce bodů, abychom v tabulce skončili co nejvýše," doplnil Purkart.

Fotogalerie: Cíl splněn. Přeštice přejely oslabené Zbuzany a slaví záchranu ve třetí lize

Jeho mužstvo hraje příští týden na půdě záložního výběru Viktorie Plzeň, která v sobotu remizovala v Domažlicích 0:0, a pak jede na znovu na západ do Karlových Varů. Derniéru pak obstará domácí souboj s béčkem Bohemians.

FK ROBSTAV Přeštice - FK Zbuzany 1953 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 21. Havel, 58. Černý, 80. Heger. Rozhodčí: Toucha - Izugrafov, Pena. ŽK: 0:2 (54. Manieshkin, 76. Terekhov). Diváci: 100. ROBSTAV Přeštice: Bleha - Heger, Suchý, Chocholoušek, Brabec (60. Rossmann), Havel (60. Arzberger), Řezáč, Černý (78. Popovič), Zeman, Rádl (46. Skála, 71. Vaněk), Hradecký. Trenér: Stanislav Purkart. FK Zbuzany 1953: Matěka, Soloviov, Kyli (82. Brendl), Rusnak, Půček, J. Huňáček, Terekhov (78. Vámos), Haluška, Manishkin, Arisuma, Kóňa (67. M. Huňáček). Trenér: Josef Huňáček.


Načítám tabulku ...