Domažlice, kterým kolo před koncem první části konkurencí nabitého třetiligového ročníku patří čtvrté místo, tak i nadále drží domácí neporazitelnost s celkovou bilancí čtyřiadvaceti získaných bodů z možných sedmadvaceti. Jen pro srovnání, nikdo na domácím hřišti na podzim nezaznamenal větší bodový přísun. „Kluky jsem před zápasem upozorňoval, aby zápas nepodcenili.

A i když jsou Jirny na posledním místě tabulky a přijely k nám jen v jedenácti lidech, tak je za předvedený výkon v prvním poločase musím pochválit. Do zápasu jsme vstoupili vlažným tempem, byť jsme dali rychlou branku. Ta nám samozřejmě pomohla, zklidnila nás. Jenomže v první půli jsme jinak měli ve hře spoustu nepřesností, okolo vápna jsme se neprosadili jeden na jednoho,“ zlobil se trenér Chodů Pavel Vaigl.

„Ve druhé půli se to zlepšilo, vypracovali jsme si i víc příležitostí, ale stejně si myslím, že jsme druhou branku měli vstřelit mnohem dřív. Dokud byl zápas 1:0, tak nám soupeř vzdoroval. Po vstřelení druhé branky jsme to už měli lehčí,“ mínil trenér Domažlic. „Samozřejmě jsme ale rádi, že jsme utkání zvládli. Před vlastními fanoušky jsme za ten půlrok doma neprohráli. Porazili jsme i silnější soupeře, třeba vedoucí Zápy. Toho si moc vážím,“ dodal na závěr Pavel Vaigl.

O něco složitější zápas mají za sebou fotbalisté plzeňského Rapidu hrající krajský přebor. Svěřenci trenérů Pavla Šimsy a Jaromíra Myslivečka ale nakonec dokázali vybojovat dva body, když po penaltách přetlačili Vejprnice. „Jsme moc rádi, že se nám po sérii sedmi porážek začalo konečně dařit. Řekl bych, že teď se momentálně nacházíme tam jako každý rok. Okolo desátého místa,“ říká jeden z trenérů Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček. Jeho tým se nyní nachází na aktuálním dvanáctém místě tabulky. Zejména díky posledním čtyřem zápasům, ze kterých tradiční plzeňský klub vydoloval hned deset bodů. Navíc mladý gólman Liška totálně zavřel svou branku. V posledních čtyřech duelech inkasoval pouze jednou.

Dobrou formou ve vodách nejvyšší krajské soutěže disponují také hráči Zruče, kteří vyrabovali Chotíkov 3:2 a bodovali již potřetí v řadě. „Trošku jsme se odpoutali od sestupových vod. To nás těší. Musíme v tom ale pokračovat i nadále,“ ví kouč Zruče Jaroslav Urbánek.

Trenér Plzně Stanislav Kocour.
Plzeň podlehla Mostu. Zápas se nám nepovedl, smutní Kocour