Viktoriáni vstoupili do zápasu aktivně, za což byli už v 11. minutě odměněni. Tadeáš Pospíšil se před vápnem dostal k balonu a vystřelil. Plzeňský útočník sice poslal svůj pokus směrem mimo branku, ale měl štěstí, když teč obránce usměrnila míč do branky mimo dosah gólmana Schimmera.

Stejný hráč navíc zahrozil i později. Tentokrát však benešovský strážce svatyně jeho pokus vyrazil. Benešovští v první půli občas pozlobili plzeňskou defenzivu, do větší šance se ale nedostali. To se změnilo až po změně stran, kdy mohlo být srovnáno. Filip našel přihrávkou v dobré pozici Kamila Kulhavého, jehož famózním zákrokem vychytal gólman Mrózek.

26. kolo divize: ROBSTAV Přeštice (žlutí) - Sokol Lom 2:0.
FOTO, VIDEO: Oslavující Přeštice nezastavil ani Lom. Nový cíl? Neprohrát!

Domácí přežili tak díky svému brankáři kritickou chvíli a sami navíc později znovu udeřili. Parádní akci předvedl Adam Kronus. Plzeňský křídelník obral na straně obránce o balon a následně se po skvělé individuální akci dostal až do vápna, kde se zbavil obránce a překonal i brankáře Schimmera.

„V první řadě chci pochválit hráče za přístup a nasazení, jak utkání zvládli. Byli jsme lepším týmem, vypracovali si více šancí a zaslouženě jsme zvítězili. Benešov ale hrál velmi dobře a utkání mělo tak solidní parametry na třetí ligu,“ byl spokojený trenér Plzně Josef Parlásek, jehož tým odehraje v azylu zbývající dva zápasy.

26. kolo krajského přeboru: FK Okula Nýrsko (modří) - TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 0:4 (0:2).
FOTO, VIDEO: Jiskra ve šlágru dominovala. Na druhé místo jde po kanonádě Lhota

„Chci poděkovat klubu Raková, který nás nechal odehrát zápas na svém perfektně připraveném hřišti. Areál v Luční se momentálně opravuje a zápasy se Sokolovem a Karlovými Vary sehrajeme tak ve Stodě,“ prozradil Parlásek.

Další duel sehraje Viktoria v pátek od 19 hodin v Písku.

Viktoria B - Benešov 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 11. Pospíšil, 65. Kronus. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 1:3. Diváci: 110.
Sestava Plzně B: Mrózek – Gaszczyk, Fišer, Vacek, Šimek (86. Paluska) – Sojka, Kodýdek (80. Rádl), Pešek – Pospíšil (69. Kolerus), Kronus (69. Krůta), Jedlička (69. Aubrecht). Trenér: Josef Parlásek.