Mezi favority Rallye Šumava Klatovy, která o víkendu odstartuje seriál mistrovství ČR, bude i letos patři obhájce prvenství Václav Pech, přestože i on potvrdil, že konkurence se letos v Klatovech sejde opravdu obrovská. „Všichni doufáme, že jsme připraveni dobře. Auto jsme měli rozebrané do šroubku. Myslím si, že i já s Petrem (spolujezdec Uhel, pozn. aut.) jsme na sobě zapracovali,“ usmál se Václav Pech hned v úvodu podcastu Deníku Ze západu.

close Automobilový závodník Václav Pech o svém tátovi, závodech a důležitosti špionů info Zdroj: Deník/Antonín Hříbal zoom_in Automobilový závodník Václav Pech o svém tátovi, závodech a důležitosti špionů

Mluvil také o tom, že ho těší, že domácí šampionát začíná právě jeho domovskou rallye. "Samozřejmě je to příjemné, ale zároveň trochu zavazující. Podporu tady cítíme na každém kroku a to se chcete i víc předvést, z toho plynou nějaké chybičky. Ale jsem samozřejmě rád, že se to rozběhne v Klatovech." prohlásil navzdory tomu, že se letos nepojede divácky atraktivní Klatovský (Čínovský okruh).

"Mrzí mě to, určitá nostalgie tam je, protože léta Šumavě patří. On ten okruh sice není nijak zvlášť technicky náročný, ale sešly se tam vždy obrovské davy fanoušků. Hlavně u startu a na té slavné špici. Byla povinnost to tam hezky projet a ukázat lidem nějaký smyk. Ale nedá se nic dělat, nejde to, jsem zvědavý, jaké to bude, až z klatovského náměstí zamíříme jinam," říkal Pech, který opět usedne do vozu Ford Focus WRC.

Další podcasty Deníku Ze západu najdte ZDE>>>

Ale ambice má stále ty nejvyšší. "Letos bude větší konkurence, přibyla spousta mladých kluků, kteří si pořídili ty nejrychlejší auta, co teď můžou mít. My se samozřejmě budeme snažit být v jednotlivých závodech co nejvýš. Pokud možno vyhrát," dodal 47letý závodník.

V podcastu se dozvíte, proč jede ve stejném autě jako loni, o tom, jak se zvýšila konkurence a Václav Pech prozradil i další věci ze závodních tratí i soukromého života.

Do podcastu Deníku Ze západu se můžete zaposlouchat také zde:
YOUTUBE - Ze západu - Václav Pech
SPOTIFY - Ze západu - Václav Pech