Zelená je rovněž základní barvou pro neformální, nepolitické a otevřené sdružení Zelené město spojující město Plzeň, Plzeňské městské dopravní podniky, Čistou Plzeň, Plzeňskou teplárenskou, Vodárnu Plzeň, Škodu Transportation, Plzeňský Prazdroj a Plzeňský kraj. „Společně i každý zvlášť se snažíme minimalizovat dopady své činnosti na životní prostředí, aktivně podporujeme jeho ochranu a systematicky usilujeme o lepší životní podmínky násvšech. Právě tato výstava představuje zajímavé projekty, které tyto konkrétní cíle naplňují,“ vysvětlil primátor města Plzně Pavel Šindelář. 

Jde například o projekt zelené střechy v tramvajové vozovně Slovany, zařízení pro energetickévyužití odpadů ZEVO Plzeň, třídění odpadu nebo síť sběrných dvorů, revitalizaci parku za OC Plzeň Plaza, proměny okolí Hrádeckého potoka v Červeném Hrádku nebo městskou péči o zeleň, jež obnáší práci ve 26 parcích s 352 hektary trávníků a skoro devět tisíc metrů čtverečních záhonů. Další zajímavostí jsou dvě tisícilitrová akvária ve Vodárně Plzeň, která jsou se svými obyvateli – okouny, ploticemi, líny, japonskými kapry nebo jesetery – jedním z indikátorů čistoty plzeňské pitné vody.

Výstavu připravily zapojené subjekty v projektu Zelené město, které tvoří zdravější apřátelštější prostředí pro život v Plzni v oblasti životního prostředí i společenské odpovědnosti.Každá fotografie je na výstavním panelu vybavena kromě základní informace také QR kódem,přes který se každý pomocí svého mobilního telefonu dostane na konkrétní projekt na webu Zeleného města.