Knihu, která je souborem osmnácti krátkých příběhů, černobílými fotografiemi doprovodila Eva Hubatová. S oběma autory a vydavatelem stotřicetistránkové knihy Miloslavem Kristem vedla rozhovor předsedkyně Střediska západočeských spisovatelů Milena Hasalová.
 
Jednotlivé povídky, vycházející z běžných reálných situací, jsou vyprávěné s laskavým humorem a vyvíjí se k dobře vypointovaným a často absurdním koncům. Autor s humorem sobě vlastním vypráví o krádeži v galerii (Já ti ty ženský z hlavy vyženu), rekvalifikaci profesionálních zápasníků (Bojovník Pepé), sexuálních starostech důchodců (Neuvěřitelný věci) či konzervování času (O Anežce a krabici). Vysvětluje vznik Silicon Valley (Vítejte v klubu) a zabývá se i pokračujícím znečišťováním životního prostředí (Popeláři).

Člen Střediska západočeských spisovatelů Václav Gruber patří k velmi plodným autorům žánrově širokého rozpětí. Tato kniha je již jeho dvaadvacátým publikovaným titulem.

Členka Syndikátu novinářů ČR a Unie výtvarných umělců Plzeň Eva Hubatová se již sedmadvacet let věnuje publikační a fotografické činnosti. Přispívá do tištěných periodik, beletristických i odborných sborníků a na internetové portály. Abstraktní tvorbou se prezentovala na řadě výstav a členům Střediska západočeských spisovatelů již ilustrovala tři desítky knih.

Příspěvek zaslala Eva Nestávalová. Děkujeme.