Hned na úvod je třeba podotknout, že letošní ročník byl poznamenán velmi nepříznivým počasím. Soutěžní odpoledne začalo od 14:00 hod a pršelo až do 17:00 hod. Na soutěžní odpoledne přišli jen ti nejodolnější jedinci.

Tak jako vždy se jednalo o soutěžní klání jednotlivců v několika disciplínách a to jak žen, tak mužů.

Jako první soutěžní disciplína bylo kutálení pivního sudu tyčkou, dále pak pití piva na ex, zatloukání hřebíku trubkou, jezení pivní polévky, pití piva brčkem, házení sudu na vzdálenost, nošení toaletního papíru na záchodové štětce, přendavání vody koštýřem a chytání pivních plechovek na prut. Celkem se soutěžního klání účastnilo 10 soutěžících a soutěžilo se v devíti disciplínách.

Ve všech disciplínách se nejlépe dařilo Ivance Kováčové, která získala 67 bodů. Na druhém místě s 65 body se umístil po Josef Šimůnek a na třetím místě se 63 body skončil Petr Dušek.

A aby se diváci dobře bavili, provázela je při soutěžích muzikou hudební skupina FREGATA a večerem hudební skupina MIX BAND.

Organizátorem Sportovního odpoledne s pivem Úherce 2019 byla Obec Úherce a připravil Vlastimil Blažek. Poděkování dále patří Miroslavu Sládkovi za zápůjčku auta, manželům Hoškovým za organizaci závodu a Janu Bednářovi za sponzorský dar.

Vlastimil Blažek