Instruktorem pletení pomlázek byli jako vždy Václav Matoušek a Vlastimil Blažek.  Vzhledem k tomu, že tento rok je přestupný, měly o pletení pomlázky zájem i děvčata. Po dlouhé době se povedlo, že byl dostatek vrbového proutí, ale za cenu, že se řezalo dva měsíce před vlastní akcí.

Malování vajíček se i tentokrát vydařilo, za což patří dík všem, kteří se na organizaci podíleli a obzvlášť Pavlíně Karáskové a Jiřce Cochlarové, které na organizaci měly největší podíl. A že bylo Pavlínou napečeno jako na vánoce, to se již stalo tradicí. Každé z dětí, které se akce zúčastnilo, dostalo svůj balíček od zajíčka, který jako vždy sponzorovala Obec Úherce.

O Velikonočním pondělí vyrazilo po Úhercích určitě přes 45 koledníků od nejmenších po dospěláky, a to i děvčata. Koleda děvčat se od chlapecké vcelku zásadně lišila. Cituji doslovně: „Hody, hody, doprovody, pijem všechno kromě vody. Vezmeme si chlebíček, pár barevných vajíček. My jsme holky z vesnice, vyšupem Vám zadnice." Autorkou je Ivanka Kováčová.

Každý si přišel na své. Jak děvčata, tak chlapci. Po dvanácté hodině se ještě kolem 25 koledníků sešlo u Ponorka klubu na pokec o zážitcích z pomlázky. Už nyní se můžeme těšit na pomlázku příští rok.