Návštěva se nesla ve velmi příjemném a radostném duchu, paní učitelky vyprávěly o tom, jak se děti ze základní školy rozhodovaly o tom, kam jejich peníze poputují. Paní učitelky se tak staly pouze prostředníky mezi dětmi a nemocnicí, dozvěděly se, jak velkou radost mají všichni z tak velkého daru dětí dětem, a že peníze budou použity na mobilní stolečky a speciální lahvičky na pití pro děti po úrazech.

Děti ze základní školy při Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni darovaly dětskému oddělení kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí (KOTPÚ) ve Fakultní nemocnici v Plzni 10 000 korun.Děti ze základní školy při Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni darovaly dětskému oddělení kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí (KOTPÚ) ve Fakultní nemocnici v Plzni 10 000 korun.Zdroj: se svolením FN Plzeň

Dětský školní parlament, zvaný Maják, nechal všechny žáky základní školy rozhodnout, na jaké účely budou vybrané peníze využity. Většina dětí hlasovala pro dětské oddělení Fakultní nemocnice, dalším adeptem na dar byl Útulek pro zvířata v nouzi na Borech, kam také část vybraných peněz v dubnu putovala.

Příspěvek zaslala Lenka Müllerová. Děkujeme