Turnaj se odehrál coby Evropský školní sportovní den a zároveň v rámci projektů "Be Active! a Sokol spolu v pohybu. Díky zapojení do těchto projektů si tak děti odnesly krom hezkých zážitků i pěkné ceny. Na venkovních hřištích probíhal otevřený turnaj školní miniházené, do kterého se zapojilo několik desítek dětí ze čtyř škol.

Mezi chlapci dominovalo Stupno před Ejpovicemi a Radnicemi. Dívky ovládly domácí slečny před svým béčkem a Chrástem. Zároveň v tělocvičně pod dohledem pedagogických pracovnic ve chvílích, kdy družstva zrovna nehrála, byla možnost vyzkoušet si jednoduché tělocvičné prvky na gymnastickém nářadí. Do tělocvičny si přišlo zacvičit i několik tříd z 1. stupně radnické školy.

Akce měla veliký ohlas mezi dětmi i příchozími. Jen škoda, že kvůli počasí musel být změněn termín akce na 30. září, kdy jako jediný den z celého termínu Evropského týdne sportu nepršelo. I tak bylo velmi chladno, což znemožňovalo pořadatelům a rozhodčím (až na dvě extrémně otužilé výjimky) po celou dobu akce vystupovat pouze v tričku. Za všechny zúčastněné děti velmi děkuji za poskytnutou podporu. Všichni si díky tomu odnesli nevšední sportovní zážitek.


Za příspěvek děkujeme Pavlu Součkovi.