Pochlubil se fotografiemi a úlovkem obrovského sumce, kterého vytáhl už v červenci z rybníka u Nepomuka na jižním Plzeňsku. „Sumec měřil 210 cm, vážil mezi padesáti a šedesáti kilogramy, naše padesátikilová váha se zastavila na 50 kilogramech a rozbila se. Hodina práce, roztřesené ruce,“ shrnul ve svém textu šestatřicetiletý rybář.

Zdroj: se svolením Jana Mikuláše

Sumce podle svých slov ulovil na teleskopické pruty s návazcem na kapry, feederové krmítko a háček velikosti 8, sumci zachutnala smradlavá popka (plovoucí boilie). „Byl to nádherný souboj a životní zážitek. Chytám necelé dva roky, a tak to s velmi slabou výbavou na sumce bylo ohromné štěstí, že ten souboj vydržela výbava i já,“ doplnil se smajlíkem s tím, že rybu vrátil do rybníka. „Je nádherná, tak ať si ji i ten zážitek prožije i někdo další,“ popřál Jan Mikuláš dalším rybářům.

A co vy? Můžete se pochlubit podobným rybářským úlovkem? Máte foto, video? Vaše příspěvky můžete poslat na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte přitom na své jméno, rybník, řeku či region, kde jste kapitální rybu ulovili apod. A připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý