Termín akce byl z bezpečnostních důvodů stejně jako v loňském roce posunut na 12. června. Své rybářské dovednosti si přišlo vyzkoušet na 70 rybářů, což je o tři více než v roce 2020 a o 10 více než v roce 2019. V tomto počtu jsou zahrnuty i děti z rybářského kroužku, který vede paní Hana Fořtová. Pro tento rybářský potěr slouží i nově zrekonstruovaný návesní rybník u kostela sv. Josefa v Úhercích. Na tomto rybníku se děti mohou naučit základním rybářským návykům a své schopnosti si mohou následně vyzkoušet na Dětských rybářských závodech, které se uskuteční v měsíci srpnu letošního roku.

Organizátorem rybářských závodů u Velkého rybníka byl jako vždy Rybářský spolek Úherce. Počasí se oproti roku 2020 ukázalo v tom lepším světle a tak sluníčko dohlíželo na dobrou náladu. Začátek závodů byl od 7 hodin, ukončení rybolovu bylo v 11 hodin.

Úspěchy rybářů byly různé jako vždy. Nejúspěšnějším rybářem byl pan Beroušek s 226 body, který v loňském roce vyhrál s 230 body. Na druhém místě s 97 body skončil pan Beber a na třetím místě s 77 body se umístil pan Harant. Na těchto prvních třech místech získali rybáři finanční ceny, ostatní soutěžící pak podle pořadí věcné ceny. 

Sponzorem akce byla jako vždy Obec Úherce a Rybářský spolek Úherce. Co dodat na závěr - závody dopadly jako vždy na jedničku, za což patří poděkování výboru Rybářského spolku Úherce.

Vlastimil Blažek