Zlaté struny jsou soutěžní přehlídkou pro jednotlivce, dua a hudební skupiny. Soutěž je otevřena mladým hudebníkům z celé naší republiky ve věku do 26 let včetně. Celkem se přihlásilo 17 dětí, tři z nich se bohužel nemohly dostavit. Diváci mohli vidět nejen jednotlivce, ale i jedno duo a dvě hudební skupiny. Publikum tvořili převážně rodinní příslušníci a přátelé soutěžících. Talentovaní mladí hudebníci předvedli své umění a okouzlili svými kvalitními vystoupeními.

Úkolem každého bylo zahrát a zazpívat dvě až tři písně a případně jednu autorskou, ale do té se nikdo nepřihlásil. Soutěžící měli možnost vybrat si jakýkoliv hudební žánr, ať už to byla klasická hudba, populární hudba, rock, jazz, folk nebo jiný žánr. Minimálně jedna píseň měla být v češtině nebo instrumentální.

Vystoupení hodnotila odborná porota ve složení: Přemysl Haas, Lucie Hofmanová a Vojtěch Brůha. Porota hodnotila technické dovednosti, interpretaci, hudební porozumění a celkový projev soutěžících. Vystoupení byla nabitá emocemi a osobitým přístupem k hudbě. Na programu byla pestrá škála hudebních žánrů od tradiční lidové hudby, klasické až po rockovou. Součástí soutěže byl hudební workshop zaměřený na téma Digitální technologie při tvorbě a záznamu hudby.

Soutěž Zlaté struny je skvělou příležitostí pro mladé hudebníky, kteří chtějí ukázat svůj talent a získat cenné zkušenosti. Neocenitelné přínosy přicházejí v podobě zpětné vazby od odborníků, což pomáhá mladým talentovaným hudebníkům zdokonalit své dovednosti. Možnost porovnat se s dalšími hudebníky poskytuje nové inspirace a perspektivy pro jejich hudební rozvoj. Navázání nových kontaktů otevírá dveře k novým příležitostem, spolupracím a přátelstvím ve světě hudby. Jsme rádi, že se 1. ročník soutěže vydařil a velmi se těšíme na další ročníky této úžasné hudební soutěže. Její 2. ročník vyhlásí středisko volného času Radovánek ve školním roce 2024/25.

Příspěvěk zaslal Marcel Hlaváč. Děkujeme