A kdo vlastně s touto myšlenkou přišel? „Asi to tak nějak vyplynulo z hovoru,“ shodují se příchovická starostka Pavlína Nohavová a ředitelka Epicany Lucie Miczová, příchovická rodačka. Organizátory byla právě organizace Epicana, obec Příchovice a ZUŠ Přeštice.

Po krátkém úvodu před zcela zaplněným sálem celý koncert zahájil školní Skaláček, aby všechny rozezpíval písničkou Uhlíře a Svěráka S tebou mě baví svět. Písničky těchto autorů zněly i při společném vystoupení s Přeštickými flétničkami – Dáme klukovi školy a Statistika. Následně se na podiu osamostanily Flétničky, aby se prezentovaly písničkami z filmu Ať žijí duchové. Po nich nastoupil další pěvecký školní sbor, tentokráte Skalka z jejího druhého stupně. A pokračovaly písničky již jmenovaného autorského dua. Solem na saxofon se blýskla Renata Kaslová.

Následně základní školu vystřídal pěvecký sbor Hlásek přeštické ZUŠ se směskou lidových písniček či Uspávankou Jindry Kejaka. V solech se představili Luboš a Štěpán Mrázovi a Markéta Štichová. A koncert pokračoval rychlým tempem dále. Hlásek vystřídal na podiu přeštický ženský pěvecký sbor Carmina. Ženy se prezentovaly směskou muzikálových melodií Andrew Lloyd Webera.

Vystoupení bratří Mrázů, Luboše a Štěpána, s písničkou Láska prý předznamenalo blížící se konec. Na poslední písničku Přeštický panenky s nimi podium zcela zaplnily všechny sbory, školní Skaláček, Skalka a Přeštické flétničky, ženský sbor Carmina i sbor přeštické ZUŠ Hlásek, takže jeviště doslova praskalo ve švech, aby se všichni vešli. A touto písničkou byl ukončen téměř dvouhodinový charitativní koncert pro nadaci Epicana, pomáhající nemocným s epilepsií.

„Z celého srdce děkuji všem, kdo dnes dorazili, všem vystupujícím, dobrovolníkům za jejich čas a energii. Také jsme velmi vděčni za výtěžek z tiché aukce obrazu, který věnovala Hana Matějovská a odnesla si jej paní senátorka Daniela Kovářová. Veškeré finance budou využity na naši činnost - především na letní epitábor, kde se setkají celé rodiny dětí nemocných epilepsií. Péče o takto nemocné dítě je velmi vyčerpávající a náročná. Při týdenním pobytu v srpnu v Soběšicích se každoročně setkávají rodiny z celé republiky, dokonce i ze Slovenska, podpoří se, vymění si zkušenosti a popovídají. Mnohokrát všem děkuji,“ dojatě se na závěr loučila ředitelka Epicany Lucie Miczová. Celkem koncert pro neziskovou organizaci Epicana vynesl částku 45 824 Kč.