První výstava z cyklu Plzeňské hotely je instalována na šesti panelech a ve dvou prosklených vitrínách. K vidění jsou cenné fotografie a písemnosti dokumentující historii tohoto slavného plzeňského zařízení.

Výstava Hotel Continental.Výstava Hotel Continental.Zdroj: Eva HubatováVe zcela zaplněném sále Polanovy síně poté následovalo autorské čtení z knihy Eugenie, ve které autorka Jana Poncarová poutavě líčí neobyčejný meziválečný a poválečný příběh bývalé majitelky hotelu Eugenie Ledecké. Do besedy o osudech hotelu a jeho majitelů se zapojilo několik návštěvníků a někteří z nich připojili i vlastní vzpomínky.

Výstava je umístěna ve foyer Polanovy síně Knihovny města Plzně ve 2. patře a potrvá do 4. října. V srpnu je přístupná dle provozní doby studovny.

Spisovatelka a novinářka Jana Poncarová vystudovala politologii na Západočeské univerzitě v Plzni. Pracovala jako šéfredaktorka tištěných a internetových médií. Od roku 2012 je na volné noze. Píše povídky a romány inspirované skutečnými událostmi. V letošním roce jí vyšel v pořadí již čtvrtý román Cyklistka.

Eva Hubatová