Šla jsem poslat 2 dopisy a koupit obálky na cenné psaní. Na poštu v Plzni v Bezovce. Beru za dveře, ale marně. Starší paní před poštou už to zkoušela, tak mně mohla poučit, že mají polední přestávku, kterou dříve nemívali. Bylo 12:27 a pošta otevírala až za 33 minut. Co teď? Čekat půl hodiny se mně nechtělo, tak jsem si vzpomněla na poštu o 2 stanice tramvají dál. Leč nepočítala jsem s cestováním MHD a tudíž si nevzala roušku, bez které by mně z tramvaje vyhnali. A tak jsem si řekla, že v rámci zdraví půjdu pěšky. Za chvilku jsem již lomcovala madlem dveří na poště Plzeň 20. Též marně – asi pošty přepadla nějaká epidemie poledních přestávek…

Byla zima, u dveří pošty byl stín a tak jsem si sedla na lavičku, kde mně svými paprsky zahřívalo sluníčko a snažila se pochopit pracovnice pošty, které mají také nárok na hromadný oběd. Po pár minutách jsem zjistila, že mé přesunutí na lavičku nebylo taktické – další poštychtiví se již řadili u zavřených dveří a tak jsem se spěchala také zařadit – už jsem byla 11.! Za 9 minut ve stínu jsme se konečně dočkali – dveře se otevřely a dav se přesunul ke stroji, který generuje pořadové číslo zákazníka pošty. Jelikož zástup byl početný, trvalo opět několik minut, než ze strojku vylezlo číslo pro mě. Pak opět několik minut čekání, než přijdu na řadu. Radostně jsem spěchala k přepážce, konečně mohu odeslat dopisy! Radost mně ale brzy přešla, obálky na cenná psaní neměli ty, které jsem potřebovala, nabídli mně jiné, dražší, s možností poslat na dobírku. V zoufalství jsem tedy přikývla, leč neměli ani množství, které jsem potřebovala. Vzala jsem nakonec za vděk i tím málem, co měli. No uznejte – tolik zážitků i pohybu za pár stokorun, to jinde nezažijete!

Česká pošta od nového školního roku upravila na svých pobočkách pracovní dobu. A to tak, že některé dny mají otevřeno již od 8 hodin, jiné dny až od 10 hodin, odpoledne také zavírají někdy v 16, někdy až v 18, jinde v 17 a jako bonus mají i polední přestávku. Vedení pošty se snaží svým zákazníkům zlepšovat paměť, člověk když chce poslat dopis, si musí pamatovat, na jaké poště otevírají v pondělí, v kolik zavírají v úterý… Opravdu krásná práce, ti co toto vymysleli, by si jistě zasloužili velké ocenění!

Eva Bezděkovská