Jaroslav Hnízdil se komponování písní věnuje od svých gymnaziálních let a jako písničkář začínal již jako středoškolský student. Zlom v hudební kariéře nastal založením folkové skupiny Spolektiv na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích, se kterou vydal tři alba( Vyřiďte doma (2019), Dej mi tvar (2016), …a ticho v sobě (Panton 1994, 2016, reedice)).

Kromě stěžejní koncertní činnosti se Spolektivem vystupuje také jako písničkář, je zakladatelem a dramaturgem hudebního projektu Večery S koncerty a moderátorem hudebních festivalů, koncertů, televizních a rozhlasových pořadů. Uvádí například pořad Hvězdy jihu.

Mezi knihami v Obvodní knihovně Skvrňany vystoupím jako sólista s autorskými písněmi, které převážně vznikaly za doby koronavirové pandemie a které jsou mimo repertoár kapely Spolektiv,“ říká Jarda Hnízdil a dodává: „Těším se, že se v knihovně ve Skvrňanech potkáme!“

Dále se v Obvodní knihovně Skvrňany, která sídlí v Macháčkově ulici v Plzni, můžete těšit na koncerty Jakuba Nohy (21.2.2023), Františka Kasla (14.3.2023), Fousáče (4.4.2023) a autorské čtení spisovatele Václava Grubera (6.3.2023).

O všech připravovaných akcích Mezi knihami se dozvíte na tomto webu