Obě události organizoval Černotínský spolek. „Uklízíme takto dvakrát za rok. Toto byla už osmá akce. Nekoukáme jen na republikové akce, přece si uklízíme svoje okolí. Tentokráte vyrazilo s igelitovými pytli na dvě desítky občanů včetně dětí. Už máme vytipovaná místa, kam jdeme nejdříve. Dohromady jsme nasbírali možná dvě stě padesát kilo odpadu, z toho byli dva pytle plastů, jeden drobného železa. Asi nejkurióznější nález byl možná funkční kávovar a náhradní díly na auto včetně přístrojové desky. Nyní už je to docela dobré, ale když jsme začínali, tak to bývaly až čtyři vleky za auto,“ popisuje pracovní pátek Kateřina Černá.

A lidé se chtějí i společně pobavit. „Napadlo nás jednou ve vlaku uspořádat soutěž o nejlepší velikonoční pochoutku. A k činům nebylo daleko,“ vzpomíná Vladěna Staňková. „Byl to první ročník, tak samozřejmě utrpěl drobnými porodními bolestmi, ale určitě jsme založili novou tradici.“ dodává. Nejvíce soutěžících přineslo k ochutnání nádivku, mazance nebo beránka. „Bylo vidět, že každý kdo přišel a ochutnával a uděloval body, rozhodoval uvážlivě. Prohlížel, bral v potaz nejen chuť, ale i vzhled či strukturu.

Po sečtení anketních lístků první místo společně získali Vanesa Stadherrová a Radek Krejčí s beránkem s mramorovým vzorováním. Hodně ještě navíc ovlivnily výběr, zvláště děti, jejich muffiny. Druhá se umístila Maruška Stadherrová s výbornou nádivkou s chřestem a třetí Jan Černý se svým obzvlášť vypečeným maximazancem. „Pro děti byly ještě připravené soutěže o drobné ceny a také si mohly vyzdobit velikonoční perníčky,“ uzavřela za organizátory Staňková.