„Stavba nás spojila,“ říká paní Marie, která celý život pracovala na pile a v JZD. Oba byli a dodnes jsou pracovití a pečují o hospodářství, které zahrnuje i slepice, kočky a kozu. Václav Kasl si vedle práce ve Škodovce dlouho přivydělával jako hrobník. Paní Marie ráda nakupuje a těší se, až se z Moravy sjede celá rodina na oslavu.

„Dlouhodobé dobré manželství je hodnota, která zaslouží ocenit,“ říká senátorka Daniela Kovářová, která podobné úspěšné páry vyhledává a oceňuje. „Dobré vzory naše společnost potřebuje,“ dodává.

close Marie a Václav Kaslovi jsou spolu přes 60 let. V úterý 2. května 2023 převzali cenu senátorky Daniely Kovářové za dlouholeté dobré manželství. info Zdroj: V. Bauerová zoom_in Marie a Václav Kaslovi jsou spolu přes 60 let. V úterý 2. května 2023 převzali cenu senátorky Daniely Kovářové za dlouholeté dobré manželství.

Oslavenci si připili domácí višňovkou vyrobenou z vlastní úrody a gratulanty pohostili kávou a nadýchaným perníkem, který upekla vnučka se snachou.

A proč spolu tak dlouho vydrželi? „Nechodil jsem do hospody a nikdy jsem nekouřil,“ říká pan Kasl a zvedne oči ke zdi, na které visí čestná uznání a ocenění Sdružení obcí baráčníků. „Nic nám vztah nezabilo,“ navazuje paní Marie a usměje se na snachu, která bydlí s nimi a pomáhá jim. Tady se očividně mají všichni rádi. Tak vše nejlepší a ať jim to dlouho ve zdraví vydrží.

Vlaďka Bauerová