Nepřejel vůbec žádné hranice a nepotřeboval pas ani letenku, stačilo mu zalistovat v mapách na netu a hned v naší republice našel desítky míst - měst, osad a míst, které nesou místní názvy z celého světa. "To byste nevěřili, jaké názvy u nás najdete, například v jižních Čechách existuje taková vesnička Rapšach a kolem ní je sedm míst, které nesou název z ciziny,“ uvedl Tomáš Zábranský. Nachází se tam New York, Bosna, Malý a Velký London nebo například Benátky.

Centrum Plzně během lockdownu.
Co je nového v centru Plzně? Lockdown, prázdné ulice, nikde ani noha

Nápad vznikl kvůli pandemii a uzavřeným hranicím. „My jsme vloni měli s dcerou jet k moři, protože jsme naplnili prasátko dukáty a zaplatili jsme část. Kvůli covidu k tomu bohužel nedošlo. A dceři to bylo líto, tak jsem hledal nějaký kompromis, který by zaujal,“ řekl Tomáš Zábranský.

Zvolenou destinací pro jejich dovolenou mělo být Španělsko. A protože chtěl udělat dceři radost a ukázat, že sliby plní, vzal ji na výlet do Španělska u Blovic. A tím vlastně slib splnil, i když v jiném pohledu. "Letos mám ještě hodně, hodně plánů," dodal závěrem Zábranský.

Martina Sihelská