Součástí projektu je výstava fotografií, která měla svou vernisáž na galavečeru v Pražské Spojce a bude k vidění také na Rodinném plese v Saloonu Roudná. Ten se měl konat už tento pátek 17. listopadu, ale musel být odložen na 23. února příštího roku.

Fotoprojekt To jsme my - Maminy s rakovinou vytvořil renomovaný fotograf Ladislav Rostaš. Fotomodelky, ženy bojující s rakovinou, zachytil v šatech od návrhářky Sandry Mark, čímž zdůraznil jejich krásu a sílu. „Cílem projektu je představit tuto problematiku široké veřejnosti a zároveň ukázat, že tyto ženy, přestože bojují s těžkou nemocí, zůstávají silné a krásné,“ uvádí za organizaci Šárka Šteinochrová.

Organizace Maminy s rakovinou se dále věnuje koordinaci různých aktivit, nabízí podporu rodinám zasaženým onkologickými onemocněními a současně bojuje za zvýšené povědomí o problematice rakoviny u matek napříč diagnózami. Rodinný ples, na kterém bude výstava k vidění, nabídne nabitý program a je koncipován tak, aby si ho mohla za symbolický příspěvek užít kulturu celá rodina. Pro děti je připraveno speciální dětské zázemí s dílničkami, herními prvky a možností hlídání, aby si kulturu a mohl tak v případě zájmu nabídnout nerušený zážitek dospělým, kteří běžně nemají možnost se v rámci svých rodičovských povinností obdobných zážitků zúčastnit.

„Cílem naší organizace je nejen pomáhat ženám a rodinám zasaženým rakovinou, ale také překonávat bariéry a strach spojené s touto nemocí. Chceme ukázat, že rakovina se týká téměř každé rodiny v České republice, a proto je důležité o ní mluvit," dodává Šárka Šteinochrová.

Nezisková organizace Maminy s rakovinou byla založena v roce 2019 a od té doby pomáhá rodinám, ve kterých jsou maminky zasaženy rakovinou. Nabízí psychologickou podporu, pomoc s koordinací léčby, vzdělávací akce a další formy podpory a zajištění harmonické a funkční domácnosti. Pro více informací o organizaci a jejích aktivitách navštivte www.maminysrakovinou.cz nebo se můžete obracet také přímo na mluvčí organizace Šárku Šteinochrovou na emailové adrese sarka@maminysrakovinou.cz nebo na telefonním čísle 734241576.