V Přešticích se v sobotu 27. srpna konal den otevřených dveří ČSAD autobusy Plzeň. Akci, která probíhala od 10. dopolední hodiny do odpolední 15. hodiny, navštívily téměř dvě stovky lidí, převážně rodin s dětmi.

K vidění byla historická vozidla „Barka“ a Škoda RTO s vlekem. Nechyběly zájezdový MAN, nízkopodlažní SOR a IVECO v barvách Plzeňského kraje. Po celý den probíhaly okružní jízdy zájezdovým i historickým autobusem včetně návštěvy nedalekého vodního hradu Švihov. Obrovský zájem byl především o jízdu autobusem autoškoly Zdeňka Hečla, který se po celý den prakticky nezastavil. Několik nadšených návštěvníků hned na místě projevilo zájem usednout za volant autobusu trvale a rozšířit tak řady řidičů autobusů ČSAD autobusy Plzeň.

Pro všechny bylo přichystáno občerstvení, pro děti byl připraven pestrý doprovodný program v podobě nejrůznějších soutěží, jako třeba střelba, hod míčkem na medvěda, jízda zručnosti s trakařem, nechyběl ani skákací hrad. Do Přeštic na den otevřených dveří přijelo i mnoho bývalých zaměstnanců plzeňského ČSAD z širokého okolí, nyní důchodců, kteří přivedli i své rodiny. Výborně zorganizovanou akci si všichni návštěvníci pochvalovali a těší se na další ročník příští rok.

Za příspěvek moc děkujeme Miroslavu Slanému.