Tradice výroby keramiky se u nás ve většině regionů udržela dodnes. K těm zavedeným patří i malá plzeňská keramická dílna s prodejnou, nenápadně se krčící mezi řadovými domky podél silnice na Zadní Roudné. Již při vstupu je parné, že originální ruční výroba pochází od zručných a zkušených keramiků. Jednou z nich je i paní Zorka, která zde už dvacet let spoluvytváří pestrou škálu bohaté nabídky keramických výrobků.

Kromě přímo kočičího ráje, zde milovníci psích plemen jistě objeví i toho svého, nebo jim ho, jako jiné zakázky, rádi zhotoví. Do zvířecí říše patří také berušky, prasátka, ovce, ježci, šnečci, kozy, ryby, žáby, želvy či drobné ptactvo.

V keramickém království nemůže chybět ani král, nebo dokonce Tři králové, rozkošní andílci, ale také čerti, sněhuláci, vodníci, trpaslíci, rybáři, veselí i smutní klauni nebo vodní panny.

Širokou nabídku pak doplňují svícny, džbány, vázy, kasičky, aromalampy, nádoby na kapesníky, všelijaké drobnosti vhodné pro přátelská setkání a typický sortiment velikonočních i vánočních motivů. Oblíbené jsou výrobky k venkovní dekoraci zahrad, jako například svítící koule různých druhů a velikostí, dekorativní květináče atd.

Speciální přání podle fotky nebo doneseného vzoru, ale i firemní výrobky také vždy ochotně vyrobí paní Yvetta Černá, Matěj Černý a plzeňské veřejnosti dobře známý autor pohádkových postaviček Spejbla a Hurvínka pan Jaroslav Pleskal.

Popřejme proto tomuto dávnému řemeslu příznivou budoucnost a jejich výrobcům mnoho spokojených zákazníků.

Eva Hubatová